Zhakować umysł, aby zniszczyć duszę – Anna Wiejak

Zhakować umysł, aby zniszczyć duszę - Anna Wiejak

ISBN 978-83-8340-015-0
Oprawa miękka
Liczba stron: 144
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2024
Cena: 24,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Autorka z „chirurgiczną” wnikliwością analizuje mapę wpływów tej rewolucji kulturowej na narody i państwa, środowiska naukowe i polityczne, na organizacje społeczne i międzynarodowe, na sztukę i gospodarkę, na technikę i media, w tym również na wspólnotę Kościoła Chrystusowego z hierarchią na czele.

ks. prof. Tadeusz Guz

W jaki sposób ktoś lub coś zyskuje nasze zainteresowanie albo sympatię? Czy jest to wyłącznie nasz wybór? Czy zdajemy sobie sprawę z szeregu możliwych działań, które mają nie tylko dostarczyć danych o nas samych, ale i pozwolić na inteligentną manipulację naszymi działaniami, przekonaniami i życiem?

Do niedawna pojęciami „atak hakerski” czy „hakowanie” opisywano przejmowanie kontroli i uzyskanie dostępu do danych urządzeń elektronicznych. Obecnie „hakowanie” ma znacznie szerszy zakres i nie odnosi się wyłącznie do przestrzeni cybernetycznej. Autorka książki Zhakować umysł, aby zniszczyć duszę zastanawia się, jak dalece jesteśmy jako jednostki i społeczeństwo przenikani treściami „jedynie słusznymi”. Sięgając do tekstów źródłowych, tłumaczy założenia i późniejszą realizację planów organizacji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska, Światowa Organizacja Zdrowia czy ONZ. W tym świetle zaczynamy rozumieć kolejne działania rządzących, którzy wydają się jedynie wykonawcami globalnych zarządzeń. Ich dążenia do „zrównoważonego rozwoju” czy zaprowadzenia „zielonego ładu” tłumaczą, o co naprawdę chodzi. Dokąd więc zmierza ten nowy wspaniały świat?

Autor: Anna Wiejak


Anna Wiejak – absolwentka historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, publicystka, fotoreporterka. Publikowała m.in. na łamach „Naszego Dziennika”, „Różańca”, „Mojej Rodziny”, wPolityce.pl, Sieci, Tysol.pl. Obecnie redaktor naczelna „Schuman Optics Magazine” i AWPE.pl oraz analityk Instytutu Myśli Schumana. Od lat zaangażowana w obronę życia poczętego.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.