Z Chrystusem do końca. Męczeństwo Sług Bożych w Związku Sowieckim – ks. Krzysztof Pożarski

Z Chrystusem do końca. Męczeństwo Sług Bożych w Związku Sowieckim - Ks. Krzysztof Pożarski

ISBN 978-83-7864-858-1
Oprawa twarda
Liczba stron: 528
Wymiary: 150 x 210 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 39,90 zł

Kup książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Książka Z Chrystusem do końca. Męczeństwo Sług Bożych w Związku Sowieckim otrzymała Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 w kategorii „Świadectwo”!

Św. Jan Paweł II w swojej książce Dar i Tajemnica zwrócił uwagę, że „na szczególną pamięć zasługuje martyrologium kapłanów w łagrach syberyjskich czy innych miejscach na terenie Związku Sowieckiego”. O męczennikach ze Wschodu, tym bardziej z samej Rosji, nadal wiemy bardzo niewiele. Tym bardziej należy docenić tę książkę, traktującą o katolickich męczennikach Rosji XX wieku, zawierającą biografie kilkunastu Sług Bożych, których proces beatyfikacyjny trwa obecnie w Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, a przygotowaną pod redakcją postulatora procesu, ks. Krzysztofa Pożarskiego.

Wszyscy Słudzy Boży z ofiarną odwagą, więzieni w bardzo ciężkich i często poniżających warunkach, starali się służyć ludziom do końca, czyli do swojej męczeńskiej ofiary Wspaniały jest przykład ich życia i poświęcenia. Mieli możliwość wyjazdu z sowieckiej Rosji i wielu kapłanów tak uczyniło, jednak wielu także pozostało, pomnych na słowa samego Chrystusa, że „nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13).

Cieszę się, że polski czytelnik będzie miał okazję poznać bohaterów naszej chrześcijańskiej wiary nie tylko za naszą wschodnią granicą, ale także na dalekich bezkresach Syberii. W coraz bardziej zsekularyzowanym świecie życie i męczeństwo tych walecznych mężów i dzielnych kobiet ukazuje nam nieprzemijające ideały i wartości, którymi się kierowali: miłość Boga i bliźniego oraz pragnienie życia wiecznego w radości z Panem.

kardynał Stanisław Dziwisz

Autor: Ks. Krzysztof Pożarski

Bookmark the permalink.

Comments are closed.