Wyrwana z mroku, ukryta w Świetle – Rifqa Bary

Wyrwana z mroku, ukryta w Świetle - Rifqa Bary

ISBN 978-83-7864-499-6
Oprawa miękka
Liczba stron: 344
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Dlaczego zaryzykowałam wszystko, by porzucić islam i pójść za Jezusem

Po czterech latach ukrywania wiary przed rodziną, wiedziałam, że nadeszła pora. Napisałam drżącymi dłońmi, Jezus Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem. Nie zgadzam się, żeby się Go wyrzec” (…) Teraz nie było już odwrotu. Musiałam uciec z domu, jeśli chciałam żyć.
Czy warto było zaryzykować dla tego wszystko? Tak.

W 2009 r. historia szesnastoletniej Rifqi Bary trafiła do wszystkich mediów, kiedy uciekła z rodzinnego domu w Ohio, twierdząc, że jej ojciec, gorliwy muzułmanin, znęcał się nad nią i groził, źe ją zabije z powodu jej chrześcijańskiej wiary. Burza medialna postawiła naprzeciw siebie krytyków islamu i jego obrońców, wywołując międzynarodową dyskusję na temat sposobu traktowania w nim kobiet i konwertytów na chrześcijaństwo, oraz tego, jak należy chronić takie osoby.

W tej książce Rifqa Bary relacjonuje w pasjonujących i wstrząsających szczegółach wydarzenia, które doprowadziły ją do podjęcia decyzji o ucieczce z domu. Porzucenie islamu i przyjęcie chrześcijaństwa kosztowało ją więcej niż mogła sobie wyobrazić, ale też dało jej więcej niż mogła sobie wymarzyć. Wychowywała się w rodzinie gorliwych muzułmanów, posłusznie wykonując polecenia rodziców, nakazujących jej praktykowanie islamskich obrzędów religijnych. A jednak Bóg wzywał ją dowolności i miłości. Wzywał ją do odkrycia prawdziwej wiary. Wzywał ją, by poświęciła wszystko, co miała.

Ta książka chwyta za serce i porusza duszę. Rifqa w mistrzowski sposób dzieli się swymi przeżyciami i dogłębnymi przemyśleniami dotyczącymi życia muzułmańskich imigrantów, zrywając zasłonę tajemnicy dzięki mocy Ewangelii. Mimo że autorka opowiada własną historię, w jej słowach pobrzmiewają wołania młodych muzułmanek na całym świecie, a na każdej stronie da się odczuć znaki obecności naszego królującego Boga. Autorem opowieści o Rifce jest sam Jezus – przeczytajcie, co napisał.


Dr Nabeel Oureshi – autor bestselleru „Szukając Allaha, odnalazłem Jezusa: droga gorliwego muzułmanina do Chrystusa”

Panna Bary to kobieta niesamowitej wiary, a jej historia to naprawdę wciągająca lektura. Jestem katolickim kapłanem i wiele razy w trakcie lektury łapałem się na tym, że stawiam sobie pytanie: 'Czy ja sam miałbym w sobie dość determinacji i odwagi, by zachować się tak, jak ona?’. Polecam tę książkę osobom, które pragną zgłębiać swoją wiarę, ale też wszystkim tym, którzy ze swoją wiarą się zmagają. Gdy zacząłem czytać tę książkę, ani na chwilę nie byłem w stanie się od niej oderwać. Gdy „będę już duży”, chcę być taki, jak panna Bary.


ks. James M. Sobuś

Autor: Rifqa Bary


Fatima Rifqa Bary, urodzona na Sri Lance, przeprowadziła się z rodziną do Stanów w wieku 8 lat. Gdy miała 12 lat potajemnie przeszła z islamu na chrześcijaństwo. Kiedy 4 lata później jej rodzina odkryła ten sekret, dziewczyna uciekła z domu, a jej historia trafiła na pierwsze strony gazet. Gdy Rifqa Bary skończyła 18 lat, otrzymała prawo stałego pobytu w USA, a w wieku 23 lat obywatelstwo amerykańskie. Uzyskała dyplom z filozofii, a w 2021 r. ukończyła studia prawnicze z wyróżnieniem i pracuje obecnie jako adwokat w Stanach Zjednoczonych. Rifqa w dalszym ciągu mieszka w miejscu, którego lokalizacja pozostaje tajemnicą.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.