Wszystko co warto wiedzieć o Eucharystii – ks. Andrzej Zwoliński

Wszystko co warto wiedzieć o Eucharystii - ks. Andrzej Zwoliński

ISBN 978-83-7864-502-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 216
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 19,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

W kolejnych rozdziałach swojej najnowszej książki autor krok po kroku wyjaśnia obrzędy Mszy świętej – to wszystko, czego dotyka każdy z nas w eucharystycznym spotkaniu. Ksiądz Zwoliński pochyla się nad konkretnymi tematami, wziętymi z nieskończonego bogactwa Eucharystii. Czyni to w charakterystyczny dla siebie sposób – z wielką erudycją, posługując się wieloma przykładami, pisząc jasnym, zrozumiałym językiem.

Wpatrując się w Eucharystię, ze zdziwieniem odkrywamy w niej prostą, zwyczajną strukturę chleba. Łączy ona w sobie mąkę z wielu ziaren. Jest znakiem wspólnoty wszystkich wierzących, którzy gromadzą się wokół niej jak liczne ziarna w jednym chlebie. Jednocześnie Chleb Miłości Boga przypomina nam o budowaniu naszej codziennej miłości. Starożytny filozof Platon powiedział, że „Słowo jest tylko cieniem czynu”. Dobrymi uczynkami są drobiazgi codziennego życia: wybaczenie żonie ostrego słowa, uśmiech dla dzieci, znalezienie dla nich kilku chwil na rozmowę lub zabawę mimo zmęczenia, pomoc w pracy koledze… Każdy dobry uczynek w imię Chrystusa jest ziarnem, które włącza się w budowanie Bożego Chleba Miłości, a nim można karmić wszystkich głodnych i potrzebujących.

Fragment „Zamiast wstępu. Ziarna chleba”


Andrzej Zwoliński – kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 200 książek z zakresu teologii i socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

Autor: ks. Andrzej Zwoliński

Bookmark the permalink.

Comments are closed.