Wolne żarty! Humor po chrześcijańsku 2.0

Wolne żarty! Humor po chrześcijańsku 2.0

ISBN 978-83-7864-003-5
Oprawa miękka
Liczba stron: 160
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 14,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

„Czy wiesz jak jest w piekle? Przyjdź i posłuchaj naszego organisty!” – zaprasza jedno z ogłoszeń parafialnych.

Czasem trzeba spojrzeć na wszystko z przymrużeniem oka…

Lubimy się śmiać i przebywać z tymi, którzy są pogodni i dowcipni. Śmiech rozładowuje emocje, łagodzi napięcia i rozjaśnia twarze. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza kiedy nasze myśli są zaprzątane jakimś’ zmartwieniem, a tych nam nie brakuje. Zajrzyjmy do naszej codzienności, ale też do „zakrystii” i przekonajmy się, ile tam humoru, a ta książka niech stanie się źródłem radości, niech będzie przyczynkiem do dobrego rozpoczęcia dnia w szkole czy w pracy, niech pomoże świadczyć, że chrześcijanin to człowiek pełen uśmiechu, radości i entuzjazmu.

Znajdziemy w niej żarty i anegdoty o narzeczonych, sytuacjach małżeńsko-rodzinnych, o pieniądzach, o modlitwie, o kapłanach, osobach konsekrowanych i papieżach, celibacie, o rozmaitych sytuacjach w konfesjonale, na lekcjach religii, czy o tym, co może się zdarzyć na misjach, w czasie wizyty księdza po kolędzie, a nawet przy ołtarzu. Nie zabrakło też zabawnego podejścia do spraw ostatecznych, wyznawców innych religii, ateistów. Ponadto mamy tu anegdoty zaczerpnięte z ogłoszeń parafialnych oraz zbiór autentycznych lapsusów, jakie zdarzają się nawet bardzo pobożnym ludziom.

Żart wywołuje szczery śmiech, który, jak dobrze wiemy, jest oznaką zdrowia. Ale żart może nas też sporo nauczyć, w sposób prosty – i jakże wymowny! – przybliżając nam prawdę o sprawach najważniejszych i o nas samych.

Autor: praca zbiorowa

Bookmark the permalink.

Comments are closed.