Wilno i okolice. Przewodnik

Wilno i okolice. Przewodnik - Jędrzej Majka

ISBN 978-83-7864-170-4
Okładka zintegrowana
Liczba stron 144
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Jędrzej Majka
Rok wydania 2018

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Jędrzej Majka

Polacy mówią Wilno, Litwini – Vilnius, Białorusini – Wilnia, Niemcy – Vilna, a Żydzi – Wilne. Miasto miało w swej historii licznych gospodarzy. Nie dziwi więc fakt, że dla wielu ludzi to miasto jest bardzo ważne. Każdy chętnie tu powraca, by pospacerować po Starówce wpisanej w 1994 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Niezależnie od sytuacji politycznej do Wilna od zawsze się pielgrzymowało. Ostra Brama to niekwestionowany symbol miasta, gdzie niejeden pokutnik uzyskał łaski, klękając przed obliczem Matki Boskiej Ostrobramskiej. A duchowość Wilna niewątpliwie wzbogacona została przez s. Faustynę Kowalską, która mieszkała tu dwukrotnie. Tu zaczęła pisać swój Dzienniczek i tu namalowany został pierwszy obraz „Jezu, ufam Tobie”, który do dziś znajduje się w mieście.

Niniejszy przewodnik pomoże przygotować się do wyjazdu. Turystom indywidualnym czy też podróżującym w małych grupkach pozwoli zaplanować każdy dzień podróży. Tym, którzy jadą na wycieczkę zorganizowaną, przybliży miejsca i zabytki, które będą zwiedzać.

Autor

Bookmark the permalink.

Comments are closed.