Walka ze stresem jako lekarstwo na raka – Prof. Henri Joyeux, dr André Joyeux, dr Luc Joyeux

Walka ze stresem jako lekarstwo na raka - Prof. Henri Joyeux, dr André Joyeux, dr Luc Joyeux

ISBN 978-83-7864-023-3
Oprawa twarda
Liczba stron: 216
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 49,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Całe moje życie leczyłem osoby chore na raka, towarzysząc im i służąc radą. Doświadczenie to zrodziło wiele owoców, którymi chciałbym się podzielić. Stres jest integralnie związany z tą chorobą, jak i z wieloma innymi. Pokonując stres, odnawiamy swój kapitał zdrowia.

Prof. Henri Joyeux

Nie ma raka bez stresu. Rak Jest jednym z Jego skutków. Wykazano nawet, że zwiększa on prawdopodobieństwo nawrotu, który może być groźny dla życia. Ale czy sam stres, ostry lub przewlekły, może być przyczyną raka?

Nowotwory mają wiele przyczyn: tytoń, zanieczyszczenia, złe nawyki żywieniowe, alkohol, nadmierne stosowanie hormonów, leki immunosupresyjne, wirusy, podłoże genetyczne… oraz stres, który poprzez działanie hormonów osłabia układ odpornościowy.

Zrozumienie stresu, wiedza, jak on powstaje, jak działa, jak najlepiej sobie z nim radzić poprzez zdrowe nawyki żywieniowe, spokojne życie intelektualne, emocjonalne i duchowe – oto, co proponuje profesor Joyeux, według którego walka ze stresem jest jednym z pierwszych i podstawowych lekarstw na raka.

Jak to się dzieje, że dziś, kiedy medycyna dokonała ogromnych postępów, notuje się tyle przypadków chorych na raka? Czy przyczyną tego mogą być zaburzenia psychiczne, które w dzisiejszym świecie stały się powszechne? Jest faktem, że cierpienie psychiczne, pobudzając neuroprzekaźniki, takie jak adrenalina, może bezpośrednio aktywować geny związane z komórkami rakowymi.

Stres i emocje nie zawsze mają skutki negatywne. Obecnie wskazuje się również, że emocje mogą stanowić ważny czynnik w walce z rakiem (…) Chcielibyśmy, aby ta książka wspierała zdrowie i walkę z chorobą, pomagając w lepszym poznaniu siebie i znalezieniu środków odpowiednich dla swojego organizmu, dla całej istoty, będącej jednością ciała, psychiki, uczuciowości oraz sfery duchowej…

Fragment książki

Autor: Prof. Henri Joyeux, dr André Joyeux, dr Luc Joyeux

Zajrzyj do książki:


Prof. Henri Joyeux jest onkologiem oraz chirurgiem specjalizującym się w gastrologii i ginekologii, honorowym profesorem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Montpellier. Opublikował wiele prac na temat zdrowego trybu życia człowieka, w szczególności właściwego odżywiania.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.