W co wierzymy – abp Fulton J. Sheen

W co wierzymy - abp Fulton J. Sheen

ISBN 978-83-7864-886-4
Oprawa twarda, obwoluta
Liczba stron: 456
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 69,00 zł

Kup książkę w księgarni
Religijna.pl »

Wspaniale, zintegrowane rozumienie tajemnic wiary chrześcijańskiej.

bp Robert Barron

Przez ponad cztery dziesięciolecia arcybiskup Fulton Sheen był twarzą katolicyzmu w Ameryce i otrzymywał z całego świata tysiące listów od ludzi szukających prawdy, wiary, zbawienia i duchowego kierownictwa. W tej książce biskup Sheen przedstawia osobiste spojrzenie na wiarę jako świętą podróż do Boga i odpowiada na niektóre z najważniejszych stawianych mu pytań. Z pełnym mądrości humorem, bezpośrednim językiem wyjaśnia, w jaki sposób we współczesnym świecie możemy odnaleźć sens i podążać ku pełni, jeśli zastosujemy chrześcijańską wiarę i filozofię życia do naszych codziennych zmagań.

Czerpiąc z autorytetu z Pisma Świętego, biskup Sheen bada naszą drogę do domu – do Boga – we wnikliwej rozmowie, której celem jest wzmocnienie osobistej więzi z Jezusem. Dzieli się tu z nami zabawnymi anegdotami, które sprawiły, że stał się najsłynniejszą osobowością medialną swoich czasów. Ta książka jest nie tylko katolickim kompendium wiary, ukazanej w porywający sposób. To również niezwykle cenne przypomnienie i trwałe świadectwo tego, że życie nigdy nie jest pozbawione znaczenia i zawsze ma w sobie głęboki sens.

Autor: abp Fulton J. Sheen

Nad książką patronat medialny objęła telewizja EWTN Polska

Telewizja EWTN Polska


Fulton J. Sheen (1895-1979) to jeden z najbardziej wpływowych katolickich hierarchów w historii Ameryki. By biskupem Rochester i pierwszym telewizyjnym prezenterem religijnym, gospodarzem programu „Life Is Worth Living” („Warto żyć”) w latach 50-tych XX wieku, emitowanego w telewizyjnej sieci ABC. Jest autorem kilkudziesięciu książek, w tym monumentalnego Życia Jezusa Chrystusa, opublikowanego w Polsce w roku 2018. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny czcigodnego Sługi Bożego Fultona Sheena.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.