Różaniec z dopowiedzeniami – ks. Piotr Markielowski, s. Barbara Klimek

Różaniec z dopowiedzeniami - ks. Piotr Markielowski, s. Barbara Klimek

ISBN 978-83-7864-678-5
Oprawa miękka
Liczba stron: 216
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 19,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Doświadczenie codziennej modlitwy różańcowej wiedzie nas przez góry i doliny – czasami czujemy znużenie Różańcem, czasem pustkę w głowie i sercu, czasem rozproszenia, przechodzące rozmiarami wszelkie wyobrażenie. Jak wobec tych wszystkich przeciwności pozostać wiernym tej modlitwie, którą Maryja tak bardzo ukochała i tak bardzo do niej nawołuje? Z pomocą przychodzi nam odkrycie znanej od dawna w Kościele i zalecanej przez mistrzów duchowych praktyki dopowiedzeń do Różańca, czyli krótkich zdań dotyczących danej tajemnicy, wypowiadanych w środku każdej modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

Maryja modliła się nieustannie i rozważyła dogłębnie wszystko. Czy wobec tego nie jest dla nas najlepszą z możliwych nauczycielek modlitwy? Pozwólmy Jej więc wziąć nas za rękę i prowadzić w wędrówce poprzez ewangeliczne tajemnice rozważane w Różańcu. Jak nauczycielka uczy dziecko pisania, ujmując jego dłoń i prowadząc ją z ołówkiem po kartce papieru, tak Maryja ujmuje naszą dłoń trzymającą Różaniec i prowadzi nasze serca poprzez wydarzenia zbawcze.

Ta książka to propozycja duchowego pogłębienia modlitwy różańcowej. Zaproponowany tu sposób mocniej angażuje myśl i serce modlącego się. Jesteśmy tu cały czas skupieni na modlitwie – trzymając Maryję za rękę, zwracając serce do Jezusa, modlimy się w sposób najlepszy z możliwych.

Autor: ks. Piotr Markielowski, s. Barbara Klimek

Bookmark the permalink.

Comments are closed.