Radość serca wychodzi na zdrowie – o. Ignacy Rogusz

Radość serca wychodzi na zdrowie - o. Ignacy Rogusz

ISBN 978-83-7864-811-6
Oprawa miękka
Liczba stron: 128
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 19,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Gawędy i anegdoty klasztorne i kościelne

Życie nasze składa się z rozmaitych scen. Czasami sq one bardzo poważne, dramatyczne, smutne, bolesne, ale także chwalebne, uroczyste, podniosłe, a czasami tak zabawne, że aż trudno uwierzyć, iż wydarzyły się naprawdę – i trudno je zapomnieć. Chcemy je utrwalić, wspominamy najzabawniejsze z nich wiele razy, chociażby wszyscy słuchacze już je znali i słyszeli. Życie bowiem pisze najlepsze skecze. Bywa i tak, że śmieszna opowieść wraz z uśmiechem niesie budujące przesłanie. I takie właśnie są historie przytoczone w tej książce.

Autor

Zdecydowana większość opisanych tu wydarzeń miała miejsce naprawdę. Autor był ich świadkiem, czasem jednym z bohaterów, usłyszał je od wiarygodnych osób albo przeczytał w starych źródłach historycznych, a niektóre… po prostu zmyślił – dla uciechy czytelników. Tych zmyślonych jest niewiele. Nie należy jednak zastanawiać się, które opowiastki są fikcyjne, bo można się pomylić… Niech zatem szczery uśmiech zagości na obliczach czytelników, a może pozostanie na dłużej. Radość wychodzi na zdrowie – jest doskonałym lekarstwem, zgodnie ze słowami Księgi Przysłów, które widnieją w tytule książki.

Autor: Ignacy Rogusz OCist


Ojciec Ignacy Rogusz (ur. w 1982 roku) pochodzi z Gdańska. W 2001 roku wstąpił do Opactwa Cystersów w Szczyrzycu. Studiował w Gdańsku i w Rzymie. Studia specjalistyczne z zakresu historii duchowości monastycznej ukończył obroną pracy doktorskiej w Rzymie w 2011 roku. W klasztorze szczyrzyckim pełnił m.in. funkcję magistra nowicjatu. Od 2018 roku o. Ignacy jest proboszczem parafii cysterskiej i przełożonym domu zakonnego w Jodłowniku.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.