Psychologia zamiast religii? – ks. Andrzej Zwoliński

Psychologia zamiast religii? - ks. Andrzej Zwoliński

ISBN 978-83-7864-618-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 308
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 34,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Czy psychologia może być substytutem religii? Książka, którą trzymasz w ręku, to książka o relacjach człowiek-nauka, nauka-człowiek i ich wzajemnym przenikaniu się. Jest to książka o wpływie psychologii na człowiek a – jego życie, osobowość, postrzeganie siebie oraz otaczającego świata. Autor zwraca uwagę na skutki fascynacji różnorodnymi trendami oraz błędy, jakie są efektem poddania się człowieka manipulacjom i modom. Ks. Zwoliński wnikliwie analizuje związki zachodzące pomiędzy psychologią a religią oraz oddziaływanie psychologii na religijność.

Andrzej Zwoliński – kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 250 książek z zakresu teologii, socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

Psychiatrzy coraz częściej przypominają tradycyjnych czarowników, którzy – bez żadnych uzasadnień i wiedzy – operując im tylko znanymi technikami, potrafią zmienić świat człowieka i uwolnić go od problemów. Psychiatrzy i czarownicy posługują się często podobnymi technikami i osiągają podobny wynik. Terapia zdrowia psychicznego jest bowiem serią kontaktów między społecznie usankcjonowanymi uzdrowicielami a szukającym ulgi pacjentem.

Fragment książki

Autor: ks. Andrzej Zwoliński

Bookmark the permalink.

Comments are closed.