Przygotowanie do małżeństwa – Bp Radosław Zmitrowicz OMI

Przygotowanie do małżeństwa - Bp Radosław Zmitrowicz OMIPrzygotowanie do małżeństwa - Bp Radosław Zmitrowicz OMI

ISBN 978-83-7864-078-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 240
Wymiary: 220 x 300 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 39,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Godna uwagi jest inicjatywa Biskupa Radosława Zmitrowicza OMI, odpowiedzialnego w Konferencji Episkopatu Ukrainy za duszpasterstwo rodzin, aby przygotowanie do sakramentu małżeństwa umożliwiło pogłębienie życia wiarą na co dzień i otwarcie na działanie Boga.

Cieszę się, że ta książka – przygotowana wspólnie z ludźmi świeckimi, głoszącymi Ewangelię na Ukrainie i wydana w języku ukraińskim – ukazuje się teraz w języku polskim, przystosowana do polskich warunków duszpasterskich. W ten sposób Kościół na Ukrainie – dzieląc się swoimi dobrami duchowymi – pomaga nam spojrzeć na to wielkie wyzwanie duszpasterskie z nową świeżością, prostotą i duchowym realizmem.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Radosław Zmitrowicz OMI (ur. 2 września 1962 w Gdańsku) – biskup pomocnicy diecezji kamieniecko-podolskiej. W1981 wstąpił do nowicjatu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1989 z rąk biskupa Stanisława Napierały. W latach 1997-2000 był misjonarzem w Turkmenistanie, a następnie na Ukrainie. 29 listopada 2012 Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej ze stolicą tytularną Gypsaria. Sakry udzielił mu 9 lutego 2013 biskup Leon Dubrawski. W Konferencji Episkopatu Ukrainy odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin. Osobiście wraz z grupą świeckich zaangażowany w prowadzenie przygotowania do ślubu i rekolekcji dla małżeństw.

Autor: Bp Radosław Zmitrowicz OMI

Bookmark the permalink.

Comments are closed.