Przewodnik po Czyśćcu – Michael Norton

Przewodnik po Czyśćcu - Michael Norton

ISBN 978-83-8340-005-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 272
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Pewnego ranka siedemdziesięciosiedmioletni prawnik Dan Geary staje pośrodku wielobarwnego krajobrazu. Zieleń jest tu soczysta i jasna. Śpiewają ptaki. Wysokie trawy falują jak morze kołysane wiatrem. Nigdy nie widział czegoś podobnego. Ale jakimś cudem – kiedy nagle zniknęli kręcący się wokół niego lekarze oraz piszczące monitory – wie dokładnie, gdzie jest: to życie poza granicą śmierci.

Nie unosi się na chmurze i nie gra na harfie. Zamiast tego niesie plecak pełen sprzętu i odczuwa znajomy zew, wzywający go do wędrówki w stronę odległych gór. Jednak nie ma tu żadnego szlaku, mapy, oznakowania i nikogo więcej w zasięgu wzroku. Choć sceneria jest przepiękna, Dan czuje w kościach, że to Czyściec.

Kiedyś wyobrażał sobie Czyściec jako ośrodek dla przestępców. Cóż za niespodzianka – widzieć jego piękno i czuć tak wielką nadzieję. Ale wędrując po krętej drodze, Dan zaczyna dostrzegać swoje pogmatwane, niedoskonałe, marne życie i zastanawia się, czy kiedykolwiek będzie gotowy na spotkanie z Bogiem. Nie mając pojęcia, ile czasu zajmie mu ta wędrówka, stopniowo uczy się – poprzez wspomnienia i spotkania – jak pragnąć dobra, jak cierpliwie czekać i jak tęsknić za miłością.

Dzięki szczerości spojrzenia i poczuciu humoru ta opowieść ukazuje oczyszczenie w życiu pozagrobowym jako trudną, ale piękną podróż nasyconą wiarą, nadzieją i miłością.

Myślę, że można to nazwać opowieścią przygodową dziejącą się w zaświatach. Wielu uważa Czyściec za przerażające miejsce przeznaczone dla ludzi, którzy być może nie zachowali się na tyle źle, by groziło im wieczne potępienie, ale mimo to nie zasłużyli na darmowy wstęp do Nieba. Jednak zawsze istniały też inne sposoby ujmowania tej rzeczywistości, które uznawały konieczność istnienia Czyśćca jako miejsca uzdrowienia i przemiany, a nie kary, widząc w nim przedmieścia nie piekła, lecz Nieba, gdzie dusze są wyzwalane od obsesji i samooszukiwania się, nabytych podczas ich ziemskiego życia. Dlaczego więc nie opisać Czyśćca jako miejsca pięknego i pełnego nadziei? Ale też miejsca, w którym przeżywa się niesamowite przygody, mierząc się z tym wszystkim, co musimy pozostawić za sobą, żeby wejść do Nieba.

Autor

Autor: Michael Norton

Bookmark the permalink.

Comments are closed.