Przedsionek nieba. Powieść karmelitańska – s. Joanna Kucharska OCD

Przedsionek nieba. Powieść karmelitańska - s. Joanna Kucharska OCD

ISBN 978-83-7864-461-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 184
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Czym jest Karmel? Kim jest mniszka? Kto normalny decyduje się na życie za kratą? Jak daleko sięga rygor codziennego życia? Jak te kobiety radzą sobie z samotnością? Jak funkcjonują w codzienności? Z czym się zmagają? Czy mniszką lub mnichem mogą zostać tylko duchowi herosi? O co im chodzi w życiu…?

Na tego typu pytania będziemy mogli przynajmniej po części znaleźć odpowiedzi wraz z poznawaniem dziejów Oli, podążając razem z nią po ścieżkach jej wielkiej duchowej przygody. Powieść odkrywa rąbek serca powołanej dziewczyny i kawałek świata za klauzurą, tak często w powszechnej opinii ograniczony do stereotypowych wyobrażeń. Autorka jest mniszką w Karmelu Maryi Matki Pojednania w Bornem Sulinowie.

Ta książka pozwala poznać Karmel „od środka” i zrozumieć, że to szczególne miejsce – ale jak najbardziej dla zwykłego śmiertelnika. […] Autorka wplotła w fabułę bezcenne rady i wskazówki, pokazuje też jak ważne jest towarzyszenie duchowe i pomoc ludzi w dojrzewaniu, by dokonywane wybory życiowe osadzone były na mocnych fundamentach. Odkrywa przed czytelnikiem piękno i głębię duchowości karmelitańskiej, która jest podarowana całemu Kościołowi dzięki doktorom Kościoła: św. Teresie od Jezusa, św. Janowi od Krzyża i św. Teresie od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Fragment zakończenia

Autor: Joanna Kucharska OCD

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.