Proroctwo Królowej Saby

Proroctwo Królowej Saby

ISBN 978-83-7864-571-9
Oprawa miękka
Liczba stron: 64
Wymiary: 125 x 190 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 14,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Domniemana rozmowa Michaldy – królowej Saby z królem Salomonem, pochodząca z X wieku przed narodzeniem Chrystusa

Przedstawione w tej książce proroctwa w ciągu wieków zyskały znaczący autorytet, a ich popularność w ostatnich czasach rośnie, gdyż wydają się sprawdzać na naszych oczach. Przypisuje się je Michaldzie, na wpół legendarnej królowej Saby. Jak czytamy w Piśmie Świętym, w X wieku przed narodzeniem Chrystusa królowa przyjechała z Saby do Jerozolimy, do króla Salomona, aby słuchać jego mądrości, jak zapisano w Pierwszej Księdze Królewskiej (1 Krl 10) oraz Drugiej Księdze Kronik (2 Krn 9). Pismo Święte podaje, że królowa Saby przyszła do Salomona i mówiła do niego o wszystkim, co ją nurtowało. Słowa, które przedstawione są tu jako proroctwa, miała skierować do niego w języku hebrajskim.

Zamieszczone w tej książce proroctwa spisano i zestawiono z wielu różnych dzieł zawierających przepowiednie Królowej Saby, pochodzących z różnych epok. Przez całe wieki darzono je wielkim poważaniem, choć budziły się też wielkie wątpliwości co do ich autentyczności i wartości. Czytelnik ma okazję zapoznać się z nimi i samemu podjąć decyzję w kwestii swojego do nich podejścia i traktowania, zestawiając to, co zapisano w tych proroctwach, z tym wszystkim, co dzieje się wokół nas.

Gdy ludzie dobrze będą czynić, to Gospodarz niebieski z wysokości doda im lat. Jeżeli zaś ludzie będą gniewali Pana Boga i obrażali Jego majestat, to im skróci i odbierze lata, które ustanowił od stworzenia świata. Przeto my, ludzie, nie wiemy, kiedy przyjdzie sądny dzień, ale poznamy rzeczy, które będą się działy przed nim, czyli cuda Boskie, które się wydarzą. Mogę ci powiedzieć, królu, że przed sądnym dniem objawi się siedem znaków. Pierwszy znak będzie taki, kiedy się zaczną wszystkie stworzenia pocić krwią, co bardzo zdziwi ludzi. Drugim znakiem będzie, gdy trzy razy, jeden raz po drugim, od wschodu wyjdzie księżyc, czego się ludzie przestraszą i zaczną odprawiać pokutę. Trzeci znak nastąpi, gdy słońce, księżyc i gwiazdy staną się czerwone jak krew, wtedy ludzie załamią ręce i będą się nawracać ku Bogu. Czwartym znakiem będzie, gdy wszystkie lasy i wszystkie drzewa na całym świecie w jednym roku wyschną, a ludzie z tego powodu będą prowadzić życie pełne pokuty. Piąty znak nastąpi, gdy ziemia w wielu miejscach zapali się i zapadnie, wtedy ludzie będą czekać na śmierć. Szóstym znakiem będzie, gdy wody wystąpią z brzegów i zapłoną, a ludzie zaczną umierać ze strachu, ale nie umrą naprawdę. Siódmy znak się objawi, gdy wszystkie góry, pagórki i kopce wyrównają się i staną się płaskie, wtedy ludzie z wielkim strachem będą przechodzić z miejsca na miejsce i nie będą wiedzieć, gdzie się znajdują. Tych siedem znaków objawi się przed sądnym dniem. Dla wielu ludzi będą straszliwsze, niż ja ci je, królu, oznajmiłam i objaśniłam.

fragment książki

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.