Prawdziwe oblicze islamu – Guy Pages

Prawdziwe oblicze islamu - Guy Pages

ISBN 978-83-7864-790-4
Oprawa twarda
Liczba stron: 536
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 59,90 zł

Kup książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Książka Prawdziwe oblicze islamu otrzymała Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 w kategorii „Książka Autora Zagranicznego”!

  • Czym jest islam?
  • Kim był Mahomet?
  • Czy wierzymy w tego samego Boga?
  • Czy islam jest religią pokoju?

Ksiądz Guy Pages z mocą słowa właściwą kiedyś prorokom piętnuje mielizny i słabości obecnej zachodniej uległości wobec islamu. Nie waha się używać słów wyrazistych, często bardziej gromi, niż analizuje. Dla wielu współczesnych czytelników, tak przywykłych do lukrowanej, różowej, stworzonej na potrzeby zachodniej publiczności wizji religii Mahometa jako łagodnego i pokojowego monoteizmu bez Chrystusa, słowa i tezy księdza Pagesa będą niczym kubeł zimnej wody.

To zapewne jedna z najbardziej politycznie niepoprawnych książek, jakie ostatnio czytałem.

Paweł Lisicki

Autor: Guy Pages


Abbé Guy Pages (ur. 1958) – kapłan diecezji paryskiej, znany badacz i krytyk islamu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1994 r., w 2003 r. przez rok był duszpasterzem w islamskiej Republice Dżibuti (dawnym Somali Francuskim), w ramach misji prowadzonej przez francuski ordynariat połowy. Po powrocie do Francji zajął się popularyzacją wiedzy o islamie.

Przedstawiamy mini-wywiad z ks. Pagesem:

Książka „Prawdziwe oblicze islamu”, której ksiądz jest autorem, otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks” 2021. Czy ksiądz docenia to wyróżnienie? Co ono znaczy dla księdza?

Doceniam to wyróżnienie tym bardziej, że z pewnością we Francji nie mógłbym otrzymać takiej nagrody, tak bardzo Kościół jest tam sparaliżowany strachem przed niezadowoleniem islamu. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla zainteresowania i wagi mojej pracy. Przynosi mi pociechę naszej wspólnej wiary, którą moi polscy bracia rozciągają na mnie poza apostazją i zdradami Unii Europejskiej. Jest zachętą do stania mocno w Panu!

Czy książka została przetłumaczona na języki inne niż polski?

Tak, książka została przetłumaczona na język włoski. Wkrótce pojawi się tłumaczenie na angielski i arabski, jeśli Bóg da.

Wyróżnienie zostało przyznane w rocznicę bitwy pod Chocimiem w 1621 r., kiedy Polska zatrzymała pochód islamu na Europę przez Turcję. Chciałby Ojciec coś powiedzieć polskim czytelnikom?

To wielki zaszczyt, że wręczenie mojej nagrody może być związane z rocznicą zwycięstwa unii polsko-litewskiej nad najeźdźcą tureckim w bitwie pod Chocimiem w 1621 roku. Powiedziałbym Polakom, że wolność i wiara, której wasi ojcowie wtedy bronili wciąż są zagrożone przez islam, ponieważ jest to w jego DNA. W CNN talibowie zadeklarowali 15 sierpnia: „Prawo szariatu wejdzie nie tylko do Afganistanu, ale na cały świat. Nie spieszymy się. Wierzymy, że ten dzień nadejdzie. Dżihad nie skończy się aż do Dnia Sądu. „Nie ma wątpliwości, że zwycięstwo talibów obudzi nadzieje i tchnie nową energię w dżihad… Marzenie sojuszu talibów z Turcją, m.in o przywróceniu kalifatu i ustanowieniu prawa szariatu na całym świecie jest jednym z najgorszych niebezpieczeństw, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Kto rzeczywiście może przyjść Po Chrystusie, jeśli nie Antychryst?

Bookmark the permalink.

Comments are closed.