Prawda o polskim Kościele – Leszek Galarowicz

Prawda o polskim Kościele - Leszek Galarowicz

ISBN 978-83-8340-064-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 194
Wymiary: 145 x 205 mm
Rok wydania: 2024
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Oznaki kryzysu w polskim Kościele są aż nadto widoczne. Wypływają z jego kondycji ogólnej oraz konkretnych problemów ukazywanych przez media i publikacje książkowe, takich jak istnienie lawendowej mafii, zjawisko ataków na Jana Pawia II, sytuacja polskich seminariów… Z jednej strony mamy zażartą obronę Kościoła, z drugiej bezpardonowy’ atak. Jest też inne podejście, które chce pokazać ważne zjawiska mające miejsce w Kościele – bez upiększeń, ale też bez zajadłej krytyki.

Celem niniejszej publikacji jest wyświetlenie prawdy o polskim Kościele, „odczarowanie” jego mrocznego medialnego obrazu, ale bez unikania trudnych prawd, dlatego książka dotyka również ciemną stronę rzeczywistości polskiego Kościoła, naznaczoną problemami nadużyć seksualnych czy homoseksualizmu. Przy całej świadomości trudności, z którymi mierzy się Kościół, musimy też wiedzieć, że problemy te nie wynikają tylko z zaniedbań wewnętrznych, ale często są spowodowane niesprawiedliwymi atakami środowisk lewicowo-liberalnych, które pod przykrywką eliminowania zła w istocie dążą do zniszczenia Kościoła.

Z drugiej strony mamy to oblicze Kościoła, które bardzo często jest pomijane w przekazie medialnym, a o którym świadczy dobro będące owocem działań instytucji i ludzi związanych z Kościołem katolickim w naszym kraju. Niezwykle istotne jest ukazanie dziś wcale nieoczywistej prawdy o tym, że wielkość dobra, które płynie z Kościoła, jest nieporównywalnie większa niż rozmiar zła, jakie się w nim pojawia.

Autor podejmuje również kwestie sposobów wyjścia z kryzysu, w którym znalazł się Kościół, naprawienia jego nadszarpniętego wizerunku, rozwiązania problemu nadużyć seksualnych, zatrzymania ludzi młodych w Kościele, wzmocnienia rodziny i małżeństwa.

Autor: Leszek Galarowicz


Leszek Galarowicz – ur. w 1979 r. w Rzeszowie. Magister polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawia II. Mąż, ojciec trzech synów. Od 16 lat nauczyciel języka polskiego.

Wykładał naukę o języku i etykę zawodu nauczyciela w Małopolskim Centrum Edukacji. Publikował w czasopismach katolickich (m.in. „Przewodnik katolicki”, „W naszej rodzinie”, „Moja Rodzina”).

Obecnie współpracuje z „Gazetą Polską Codziennie” i „Gazetą Polską”. Autor kilkuset artykułów o tematyce politycznej, społecznej, sportowej. Pasjonat sportu. W 2023 roku nakładem Wydawnictwa AA ukazała się jego książka Największe kłamstwa XXI wieku.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.