Potężny orędownik. Tajemnica szkaplerza św. Józefa – Aleksandra Zapotoczny

Potężny orędownik. Tajemnica szkaplerza św. Józefa - Aleksandra Zapotoczny

ISBN 978-83-7864-578-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 112
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 14,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Konieczną jest rzeczą, aby Kościół nie oddalał się od świętego dziedzictwa prawdy przekazanego przez Ojców.


Ojciec Święty Franciszek

Nabożeństwo do św. Józefa trwa od wieków, przyjmując różne formy: wierni sięgają do ulubionych modlitw, odwiedzają jego sanktuaria i miejsca kultu. A niniejsza książka jest zaproszeniem do odkrycia błogosławieństwa związanego z zapomnianym przez lata szkaplerzem św. Józefa, wykonanym przez Siostry Klaryski, zatwierdzonym przez papieża Leona XIII.

Czy jest sens „odkurzać” ten szkaplerz i przywdziewać go na szyję? Jeśli sięgniemy do żywotów Świętych, okaże się, że szkaplerze, różańce, medaliki i relikwie – wraz z sakramentami i modlitwą – były ochroną i umocnieniem na drodze do ich świętości. Dlatego zwłaszcza dzisiaj, kiedy grzech wchodzi pod nasze dachy wieloma kanałami, warto sięgnąć do sprawdzonych sposobów, których świat chrześcijański używał do walki duchowej przez całe wieki.

Książka została opatrzona wstępem i błogosławieństwem biskupa diecezji Saint-Claude, ks. Vincenta Jordy.

W miarę poszukiwań odkrywałam skarb – zupełnie zapomniany szkaplerz świętego Józefa, który półtora wieku temu kluczył pomiędzy Włochami a Francję. Podczas gdy historia szuka dat i faktów, by powiązane ze sobę jak pierścienie łańcucha przedstawiły kalendarz wydarzeń, mając świadomość, że dotykam tematów „boskich”, nie mogę zignorować faktu na istnienie Bożego Planu. Bo przecież to interwencja Bożej Opatrzności zasugerowała człowiekowi, w dwóch odległych od siebie miejscach, wykonanie szkopierza, by mogło dokonać się ostateczne Dzieło. Nie wiemy dlaczego po 150 latach szkaplerz św. Józefa objawia się ponownie, i to w Polsce. Być może poniższa publikacja bierze także udział w Bożym Planie, który mając swój początek we włoskim arcybractwie, poprzez pobożność francuskiej siostry, miał dotrzeć do kraju nad Wisłą…

Fragment książki


Aleksandra Zapotoczny – dziennikarka akredytowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Autorka książek u cudach św. Jana Pawła II, o księdzu Dolindo, o świętych i ich relikwiach. W Rzymie mieszka od 20 lat.

Autor: Aleksandra Zapotoczny

Bookmark the permalink.

Comments are closed.