Polskie camino. Przewodnik po drogach św. Jakuba w Polsce – Monika Karolczuk

Polskie camino. Przewodnik po drogach św. Jakuba w Polsce - Monika Karolczuk

ISBN 978-83-7864-411-8
Oprawa zintegrowana
Liczba stron: 240
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2021
Cena:

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Camino de Santiago – Droga św. Jakuba, która prowadzi do grobu św. Jakuba Starszego Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii, biegnie przez wiele krajów, a łączy jeden symbol – muszla. W Polsce odtwarzanie Dróg św. Jakuba rozpoczęło się w 2004 r., na pierwszą oznakowaną muszlą trasę można było wyruszyć rok później. Dziś szlaki jakubowe w Polsce liczą już łącznie niemal 7000 km. Splatają w sobie wspólną dla całej Europy tradycję chrześcijańską i nasze narodowe dziedzictwo. Przewodnik Polskie camino przybliża to szczególne bogactwo, ukryte zarówno w spektakularnych, znanych ze swej turystycznej atrakcyjności miejscach, jak w mniej eksponowanych rejonach Polski. Ma nadzieję przyczynić się do zainteresowania kultem św. Jakuba i ideą camino nie tylko w Roku Świętym Jakubowym, a takim jest 2021 rok ze względu na to, że 25 lipca święto św. Jakuba przypada w niedzielę.

Przewodnik ułatwia wybór odpowiedniej trasy bądź jej etapu pod względem możliwości kondycyjnych. Jest skierowany przede wszystkim do piechurów, ale zawiera również wskazówki dla rowerzystów.

Camino może być doskonałym pomysłem na spędzenie udanych wakacji, podczas których duchowa refleksja, poznawanie różnych zakątków kraju i ruch na świeżym powietrzu łączą się w idealnych proporcjach.

  • opis przebiegu głównych, najchętniej uczęszczanych tras polskiego camino – najdłuższej w Polsce Drogi św. Jakuba „Via Regia” oraz dróg Wielkopolskiej, Dolnośląskiej, Sudeckiej, Małopolskiej
  • miejsca związane z kultem św. Jakuba – od sanktuariów po kaplice i źródełka
  • zabytki i atrakcje przyrodnicze na trasie i w pobliżu camino
  • ciekawostki historyczno-kulturowe
  • miejsca noclegowe typu albergue
  • schematyczne mapy tras
  • setki zdjęć

Autor: Monika Karolczuk

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.