Polska według świętych

Polska według świętych

ISBN 978-83-7864-186-5
Oprawa twarda
Liczba stron: 440
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 59,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Jacek P. Laskowski (oprac.)

W jubileuszowym roku odzyskania niepodległości polecamy unikalny wybór tekstów wybitnych ludzi Kościoła skierowanych do Polaków na przestrzeni ponad tysiącletnich dziejów naszej Ojczyzny. W przytoczonych fragmentach zawiera się prawdziwa historia Polski, widziana z perspektywy duchowych przywódców narodu polskiego. Słowa te, chociaż wypowiadane w różnych epokach i w odmiennych okolicznościach historycznych, nie tracą na aktualności, albowiem dotykają tematów zawsze ważnych i najbardziej podstawowych: wolności, sprawiedliwości, honoru, prawości sumienia, nakazów moralnych, obowiązków rządzących oraz żywotnych spraw narodu. Poruszają również kwestię zagrożeń dla narodu i państwa, takich jak: zdrada stanu, wrogie działania obcych mocarstw, intrygi nieprzyjaciół, przemoc i tyrania oraz krzywdy wyrządzane własnym rodakom.

Święci i kaznodzieje mówią do nas z otchłani dziejów, podtrzymując chrześcijańskiego ducha narodu polskiego. Dlatego tę wyjątkową książkę warto mieć w swojej bibliotece i często do niej wracać.

„Stulecie odzyskania niepodległości, bardziej niż jakakolwiek dotąd rocznica, powinno skłaniać do spojrzenia na nie oczyma świętych i ludzi Kościoła. Bo tylko ich spojrzenie może zainspirować polską myśl i polski czyn do nowego otwarcia naszych dziejów”

z Przedmowy

Bookmark the permalink.

Comments are closed.