Pokora potrzebna od zaraz! – o. Hugo de Azvedo

Pokora potrzebna od zaraz! - o. Hugo de Azvedo

ISBN 978-83-8340-060-0
Oprawa miękka
Liczba stron: 96
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2024
Cena: 24,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Nikt nie może powiedzieć, że nie podziwia cnoty pokory. Czasami jednak wydaje się, że podziwiamy ją tylko… u innych. Pokorni ludzie słuchają nas uważnie, łatwo się z nami zgadzają, rozumieją nasze trudności i okazują szacunek dla naszych osiągnięć. A nawet nas podziwiają! Ale co z nami?

Ta niewielka książka łączy głębię rozważań z wybitnie praktycznym charakterem, służąc także dokładnemu rachunkowi sumienia, który pobudza nas do wierniejszego naśladowania Jezusa – cichego i pokornego serca. Wskazuje na pokorę samego Boga jako lekarstwo i ratunek przed śmiertelną trucizną pychy. Pomaga odkrywać moc pokory i budować ją w życiu codziennym, w rodzinie, w pracy, w nauce, kulturze i sztuce, w życiu społecznym i polityce, w życiu duchowym i w Kościele.

Zapytano raz mechanika:
– W jaki sposób działa silnik?
Mechanik zaś, upraszczając nieco ten mechanizm, odpowiedział:
– Działa dzięki próżni. Próżnia sama w sobie jest niczym, ale ma olbrzymią siłę! To samo można powiedzieć o pokorze. Zdaje się oczyszczać człowieka „do zera” (i w pewnym sensie tak się dzieje), ale ma też ogromną siłę, energię, której my pilnie potrzebujemy nie tylko dla zbawienia swojej duszy, ale także do tego, aby rozwiązywać najważniejsze problemy naszych czasów.

Fragment książki

Autor: o. Hugo de Azvedo


O. Hugo de Azevedo, absolwent szkół w Santo Tirso i Porto, rozwinął swój akademicki kierunek na uniwersytetach w Coimbrze i Lizbonie. Kluczowym momentem stało się przeniesienie do Rzymu i spotkanie ze św. Josemarią Escrivą z Opus Dei. Tam, uzyskując doktorat na Uniwersytecie Laterańskim, połączył duchowość z nauką, analizując integrację sakralnego i świeckiego wymiaru małżeństwa. Jako kapłan i akademik współpracował z mediami, omawiając relacje między wiarą, etyką a społeczeństwem, promując dialog między wiarą a światem świeckim.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.