Poczet władców polskich w komiksie – Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec

Poczet władców polskich w komiksie - Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec

ISBN 978-83-7864-406-4
Oprawa twarda
Liczba stron: 272
Wymiary: 240 x 330 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 149,00 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Głowy koronowane i głowy rozpalone marzeniami o koronie. Rycerze, gracze, święci i obżartuchy. Ludzie niezłomni. I marionetki pilnujące jedynie własnego dobra. Cała paleta ludzkich charakterów. Polscy władcy… I królestwo. Które wznosiło się na wyżyny. Upadało i znów sięgało szczytów. By ostatecznie na długie lata zostać wymazane z mapy europy. Lecz przecież nie z pamięci i serc tych. Którzy nie przestali marzyć o ojczyźnie silnej i sprawiedliwej.

Historia polskiej korony… Czasem jak thriller, czasem jak melodramat, Czasem jak dynamiczny film akcji – zawsze jednak trzymająca w napięciu.

Poczet władców polskich w komiksie jest adresowany do młodych ludzi. Komentarze i dialogi, pisane językiem zrozumiałym dla młodzieży, pełne są odniesień do współczesności. Anegdota, humor, żywa i potoczysta narracja książki będą najlepszą zachętą dla tych, którzy nie przepadają za historią w szkolnym, podręcznikowym wydaniu. Młody czytelnik zapoznając się z dziejami polskich władców, oprócz podstawowych informacji o królach i królowych, dowiaduje się o zwyczajach, strojach i rekwizytach z dawnych epok. W ten oryginalny i unikalny sposób poznaje historię Polski.

Poczet władców polskich w komiksie to sprawne i przemyślane połączenie słowa i obrazu, dobranych tak, by trafić do młodego pokolenia.

Autor: Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowanie MKiDN logo


Autor, Bogusław Michalec, opowiada o książce:

Poczet władców Polski w komiksie oczami dzieci:


Media o książce:

wRealu24.pl: Nasi władcy w komiksie ››

Prawy.pl: Poczet władców polskich w komiksie ››

Katolicka Bydgoszcz: Duchowość jest ważna w tym niezwykłym komiksie ››

Bookmark the permalink.

Comments are closed.