Piękny człowiek – ks. prof. Robert Skrzypczak

Piękny człowiek - ks. prof. Robert Skrzypczak

ISBN 978-83-7864-971-7
Oprawa miękka
Liczba stron: 128
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Jan Paweł II – niezapomniany Papież

Jeśli prawdą jest, że ojciec Pio przepowiedział mu papiestwo, to – jak mówią niektórzy – wizjoner z San Giovanni Rotondo widział jego pontyfikat jednocześnie naznaczony bólem i krwią. Jan Paweł II nie miał czasu do stracenia. Świat potrzebował wiarygodnego Kościoła i wiarygodnych apostołów. Nie Kościoła, który stara się dopasować do gustów i oczekiwań większości, ale który głosi Chrystusa i Jego ewangelię z odwagą i miłością, nawet jeśli w zamian za to miał podzielić los swego Mistrza.

Książka to spojrzenie na niezwykłego, pięknego człowieka. Autor przytacza m.in. nieznane proroctwo o Janie Pawle II, zapisane w 1965 r. przez włoskiego księdza Dolindo Ruotolo. Ujawnia kulisy konklawe z 1978 r., na którym kard. Karola Wojtyłę wybrano papieżem. Podkreśla niezwykły styl sprawowania przez niego posługi Piotrowej. Opowiada też o kulisach najtrudniejszych spotkań Jana Pawła II, przedstawia sylwetki jego niezwykłych przyjaciół i bliskich współpracowników, takich jak chociażby arcybiskup Paweł Hnilica – działający w tajemnicy „agent specjalny” papieża.

Do książki dołączono znakomity film dokumentalny DVD „Metr od świętości” – poruszające świadectwo o Janie Pawle II słynnego papieskiego fotografa Artura Mariego.

Autor: ks. prof. Robert Skrzypczak

Bookmark the permalink.

Comments are closed.