Papież oczami świata – Monika Jabłońska


Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II - Monika Jabłońska

ISBN 978-83-7864-627-3
Oprawa twarda
Liczba stron: 384
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 69,00 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Świadectwa o Janie Pawle II

To książka o naszej pamięci o Papieżu, owoc rozmów z ponad pięćdziesięcioma naukowcami, dyplomatami, przyjaciółmi Jana Pawła II, pracownikami podległymi Papieżowi, duchownymi i świeckimi.

Był prawdopodobnie najbardziej wpływową postacią drugiej połowy XX wieku – w rzeczywistości jego wpływ trwa nadał. Ukształtował historię Kościoła i dosłownie zmienił świat. Przez całe życie św. Jan Paweł II był otoczony przez grono współpracowników i przyjaciół – znali go jako człowieka, studenta, aktora, wykładowcę, profesora, mistrza, poetę, pisarza, twórcę, kapłana i w końcu jako Papieża, ale też przywódcę politycznego, rozmówcę czy też po prostu jako „wujka” i przyjaciela. To właśnie z głosów tych ludzi została utkana ta książka w jedną, spójną całość.

Monika Jabłońska napisała książkę, która ukazuje Jana Pawia II nie tylko jako wielkiego papieża i człowieka, który zmienił historię, ale także jako świętego, który pozostaje w żywej pamięci wszystkich rozmówców wypowiadających się na kartach tego dzieła. Każdy z nich ujawnia głęboko osobisty aspekt swojej relacji z Karolem Wojtyłą. Poprzez ten kalejdoskop wspomnień ukazuje się nam on jako ksiądz, przyjaciel, mistyk, prorok i przewodnik duchowy.


bp Sławomir Oder,
postulator procesu beatyfikacyjne go i kanonizacyjnego Jana Pawła II

W tej książce Monika Jabłońska ukazuje w fascynujący sposób wysiłki Papieża Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana, zmierzające do wyzwolenia Polski spod sowieckiej dominacji. Dla Papieża ta misja uwolnienia zniewolonych narodów inspirowana była jego zaangażowaniem w budowanie cywilizacji miłości i prawdy, przezwyciężania zła dobrem. W tej ujmującej opowieści autorka rysuje obraz papieskiego przywództwa oraz moralnej klarowności w jego dążeniu do przywrócenia człowiekowi wolności i godności.


Edwin Meese III, były Prokurator Generalny
Stanów Zjednoczonych

Ta książka ofiaruje nam nadzwyczajny wgląd w życie, dziedzictwo i wpływ, jaki wywierał Jan Paweł II na wiele wybitnych osobistości. Dzięki świadectwu tych, którzy znali go osobiście, Jan Paweł II staje przed nami jako przykład odwagi, posłaniec miłości i orędownik nadziei na przyszłość. To wspaniały hołd dla przełomowego, historycznego pontyfikatu Jana Pawła II.


Callista N. Gingrich,
była ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej

Bardzo osobiście i przekonująca Wyjątkowi świadkowie życia i pracy, duchowości i nauczania Papieża mówią o inspiracji, jaką stał się on w ich życiu. Ta książka to wyjątkowy zbiór świadectw to zapis doświadczenia nie tylko pokoleniowego, ale uniwersalnego, a jednocześnie bardzo osobistego – dla każdego czytelnika.


ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier
kierownik Katedry Prawa Rzymskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Monika Jabłońska doskonale uchwyciła siłę relacji między św. Janem Pawiem II i moim ojcem, Prezydentem Ronaldem Reaganem. Ukazuje ona i potwierdza, że dla Opatrzności nie istnieją przypadki.


Michael Reagan,
syn Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana

Autor: Monika Jabłońska


Monika Jabłońska – ukończyła prawo w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jest także magistrem filologii polskiej. Doktorantka politologii. Autorka książki: Wiatr z nieba. Jan Paweł II – pisarz, który został papieżem, przetłumaczonej na kilka języków. Laureatka stypendium w Victims of Communism Memoriał Foundation. Zdobywczyni nagród i wyróżnień.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo

Patronat medialny

Papież oczami świata - patronaty medialne

Zajrzyj do książki: