Benedykt XVI. Portret z bliska – Peter Seewald (wyd. 2023)

Benedykt XVI. Portret z bliska - Peter Seewald (wyd. 2023)

ISBN 978-83-7864-887-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 448
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 59,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Biograf Papieża Benedykta XVI, Peter Seewald, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy religijnych w Niemczech. Jego książka „Benedykt XVI. Portret z bliska” w wyjątkowy sposób uwiecznia postać Josepha Ratzingera jako najwybitniejszego za życia intelektualisty na świecie i duchowego mistrza.

Kościół i świat wokół nas zmieniły się, jak rzadko kiedy. Kard. Joseph Ratzinger był tym, który za sprawą swej proroczej dalekowzroczności przewidywał te przemiany społeczne. Peter Seewald pokazuje, że w czasach zamętu to właśnie Benedykt XVI potrafił dodać wierzącym i niewierzącym odwagi i ufności.

Warto poznać to tradycyjne i klarowne przesłanie „współpracownika Prawdy” – Benedykta XVI.

Ta książka jest tak wyjątkowa również dlatego, że zawiera bardzo osobistą historię dialogu, który całkowicie zmienił życie Seewalda.

Ponadto Aneks zawiera kalendarium pontyfikatu Benedykta XVI, także jako emerytowanego Papieża; kronikę wizyt Josepha Ratzingera w Polsce; kalendarium oraz obszerne fragmenty przemówień i homilii Ojca Świętego z pielgrzymki do Polski w 2006 r., a także spis najważniejszych dokumentów papieskich: encyklik, adhortacji i listów apostolskich.

Autor: Peter Seewald


Peter Seewald (ur. 1954 r.) – były dziennikarz czołowych niemieckich gazet, w młodości lewicujący ateista. Pod wpływem rozmów z kard. J. Ratzingerem powrócił wraz z rodziną do wiary katolickiej. Jest żonaty, ma dwóch synów i mieszka w Monachium.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.