Państwo niewolnicze – Hilaire Belloc

Państwo niewolnicze - Hilaire Belloc

ISBN 978-83-7864-007-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 216
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 29,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Miażdżąca krytyka kapitalizmu autorstwa arcykatolickiego myśliciela!

Belloc przekonuje, że Europa ukształtowana przez wiarę chrześcijańską była unikatową strefą wolności: jedynym w historii człowieka światem, w którego atmosferze nie była w stanie przetrwać instytucja niewolnictwa, więc niepostrzeżenie wymarła. Jednak w wyniku buntu przeciwko tej wolności pojawiła się obrzydliwa anarchia moralna pod sztandarem kapitalizmu. Ta heretycka manifestacja uruchomiła procesy prowadzące do dewastacji świata Bosko-ludzkiej wolności.

Kapitalizm to ze swej natury system niestabilny i nietrwały, a realizowana w jego ramach wolność – choćby w wielu wymiarach tylko pozorna – jest czynnikiem ciągle destabilizującym, ograniczającym pewność i bezpieczeństwo wzrostu. Belloc przewiduje, że ostatecznie stabilność tego systemu zostanie osiągnięta kosztem wolności. Moment ten będzie początkiem innego świata: świata stanu niewolniczego. Wraz z końcem cywilizacji chrześcijańskiej nastąpi renesans niewolnictwa. Czy stoimy u progu nowego zniewolenia?

Autor: Hilaire Belloc


Hilaire Belloc (1870-1953) to jeden z najważniejszych pisarzy katolickich języka angielskiego. Przyjaciel i współpracownik G.K. Chestertona, do którego nawrócenia w dużej mierze się przyczynił. Szeroka gama jego twórczości obejmuje m.in. poezję (w tym wiersze dla dzieci), powieści, publicystykę, książki podróżnicze, biograficzne, pozycje poświęcone historii i polityce oraz liczne artykuły prasowe.

W Wydawnictwie AA ukazało się tłumaczenie jego książek: Wielkie herezje, Herezja reformacji oraz Mity i fakty o historii Kościoła.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.