O życiu Jezusa Chrystusa – Tomasz a Kempis

O życiu Jezusa Chrystusa - Tomasz a Kempis

Autor: Tomasz a Kempis
ISBN 978-83-7864-981-6
Oprawa twarda
Liczba stron: 336
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2017
Cena: 34,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Aby naśladować Mistrza, trzeba najpierw poznać Jego życie!

Oprócz słynnego O naśladowaniu Chrystusa, po Piśmie Świętym najbardziej poczytnej książki świata, Tomasz á Kempis napisał także serię dzieł będących medytacyjnym i modlitewnym rozważaniem poszczególnych wydarzeń z życia Jezusa. Książka O życiu Jezusa Chrystusa zawiera wszystkie te medytacje, dodatkowo wzbogacone rycinami Gustave’a Doré, ilustrującymi wydarzenia przedstawione w Ewangeliach.

Te mistrzowsko przetłumaczone na język polski traktaty przedstawiają Osobę Jezusa Chrystusa jako jedyny i najwyższy Wzór w dążeniu człowieka do doskonałości. W pierwszej części dzieła rozważamy poświadczone przez Ewangelistów wydarzenia z życia Jezusa poprzedzające Paschę, część druga, „Pasja”, zawiera medytacje na temat Męki Jezusa Chrystusa, natomiast trzecia i czwarta część dotyczą Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia oraz Zesłania Ducha Świętego.

Kto idzie za mną, nie błądzi w ciemnościach — mówi Pan. Oto słowa Jezusa Chrystusa, w których zachęca nas, abyśmy Go naśladowali, jeśli chcemy naprawdę żyć w świetle i uwolnić się od ślepoty serca. Starajmy się więc rozpamiętywać jak najgorliwiej życie Jezusa Chrystusa.

Tomasz á Kempis

Bookmark the permalink.

Comments are closed.