Nieznane objawienia Matki Bożej w Laus – bp Jean-Michel di Falco

Nieznane objawienia Matki Bożej w Laus - bp Jean-Michel di Falco

ISBN 978-83-7864-279-4
Oprawa miękka
Liczba stron: 192
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 34,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka o objawieniach Matki Bożej w Laus

Saint-Etienne-le-Laus jest niewielką miejscowością leżącą we francuskich Alpach. To tam w 1664 r. miały miejsce objawienia Maryi, która przez ponad pięćdziesiąt lat ukazywała się ubogiej pasterce Benedykcie Rencurel. Matka Boża powierzyła tej prostej i niepiśmiennej dziewczynie m.in. misję zbudowania kościoła, w którym najbardziej nawet zatwardziali grzesznicy mieli doświadczyć nawrócenia. I rzeczywiście, mimo wielu przeciwności, misja ta się powiodła, a licznie przybywający pielgrzymi otrzymywali wiele łask, doświadczali mocy przebaczenia i uzdrowienia.

Z czasem, na skutek wielu dziejowych zawirowań objawienia i przesianie Pięknej Pani z Laus zostały niemal zapomniane. Istniały jednak opisy niezwykłych zjawisk i uzdrowień, które miały tam miejsce od XVII w., należało je więc gruntownie zbadać. Prace mające ustalić charakter objawień (po ponad trzystu latach) rozpoczął nowy biskup diecezji Gap i Embrun, w której leży Laus, i który jest autorem niniejszej książki. Doprowadziły one do stwierdzenia, iż objawienia Matki Bożej miały charakter nadprzyrodzony. To zaś przyczyniło się do ponownego odkrycia przesiania Pięknej Pani. Zresztą Maryja zapowiedziała, iż objawienia będą zapomniane, by na nowo rozbłysnąć przy końcu czasów, aby mogło za triumfować Jej Niepokalane Serce.

Autor: bp Jean-Michel di Falco


Jean-Michel di Falco Leandri (ur. 1941) – jest biskupem emerytem diecezji Gap i Embrun, której wiatach 2003-2017 byl ordynariuszem, wcześniej pełnił m.in. posługę jako biskup pomocniczy kardynała Lustigera w diecezji paryskiej.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.