Niewyjaśnione zagadki chrześcijaństwa – Michael Hesemann

Niewyjaśnione zagadki chrześcijaństwa - Michael Hesemann

ISBN 978-83-7864-994-6
Oprawa twarda
Liczba stron: 392
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 129,00 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Ta znakomicie napisana i bogato ilustrowana książka jest pełna fascynujących tajemnic, które nadal pozostają niewyjaśnione – mimo setek lat rozmaitych badań, hipotez i teorii na ich temat. Michael Hesemann, znany niemiecki historyk i publicysta specjalizujący się w dziejach Kościoła, a także badacz relikwii, ruszył w podróż po całym świecie, poszukując tajemniczych zjawisk i obiektów chrześcijaństwa, których nie da się dokładnie wyjaśnić za pomocą metod i osiągnięć nauk przyrodniczych.

Znane od wieków obrazy, powstałe bez udziału malarza, pędzli i farb: Całun Turyński, Całun z Orneto czy też portret Maryi z Guadalupe – pozostają nadal niewytłumaczalne dla nauki. Ampułki ze skrzepniętą krwią, która staje się płynna na oczach wiernych. Niedotknięte rozkładem ciała świętych, takich jak św. Katarzyna Laboure czy św. Bernadetta Soubirous. Płaczące obrazy i figury Matki Bożej. Wiarygodnie poświadczone przez badania naukowe krwawiące Hostie. Autor zgłębia m.in. tajemnice objawień Matki Bożej z La Salette. Analizuje niesamowite proroctwo św. Malachiasza, dotyczące papieży i antypapieży, czy też słynną Trzecią Tajemnicę Fatimską, a także spektakularny „cud słońca” w Fatimie, który powtórzył się w 1950 r.

Hesemann relacjonuje swoje osobiste badania i cytuje rozmaite prace naukowe, ale także pozwala wypowiedzieć się krytycznym głosom, dzięki czemu przed Czytelnikiem wyłania się cała panorama najbardziej spektakularnych zjawisk, proroctw oraz cudownych tajemnic chrześcijaństwa.

Autor: Michael Hesemann

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.