Największe kłamstwa XXI wieku – Leszek Galarowicz

Największe kłamstwa XXI wieku - Leszek Galarowicz

ISBN 978-83-7864-998-4
Oprawa miękka
Liczba stron: 168
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Czy obiektywna prawda istnieje?
Czy żyjemy już w czasach, w których prawda została zastąpiona przez postprawdę lub poprawność polityczną?
Czy już wkrótce będziemy skazani na władzę fake newsów?
Dlaczego współczesne rozumienie takich pojęć jak miłość, wolność, życie jest tak bardzo wypaczone, że staje się ich własną karykaturą?
Czy istnieje ideologia LGBT?
Jaki jest prawdziwy obraz Kościoła?
Ile współczesny sport ma wspólnego ze szlachetną rywalizacją, a na ile zmierza na manowce?

Te i wiele innych pytań stawia ta książka, nie uzurpując sobie prawa do wyczerpania problemu, bo na opisanie wszystkich kłamstw, mistyfikacji, iluzji, półprawd i manipulacji naszych czasów trzeba by poświęcić wiele opasłych tomów. Autor demaskuje kłamstwa, manipulacje, fałszywe narracje, celowe zacieranie sensów ważnych pojęć z przestrzeni politycznej, społecznej, kulturowej, sportowej. Ukazuje fałsze, manipulacje i inżynierię językową, jaką stosuje się dziś w świecie wartości. Opisuje kłamstwo ideologiczne, aby pokazać, w jak wielkim stopniu rozmaite ideologie kształtują otaczającą nas rzeczywistość.

Pragnę tu przede wszystkim uchwycić te zjawiska z polskiej rzeczywistości, które są ważne, często powracają w debacie publicznej, szczególną uwagę zwracając na te z nich, które są najmocniej zakłamywane – w nadziei, że chociaż niektóre z nich można odkłamać i odmitologizować.

Autor

Autor: Leszek Galarowicz


Leszek Galarowicz ur. w 1979 r. w Rzeszowie. Magister polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Mąż, ojciec trzech synów. Od 16 lat nauczyciel języka polskiego. Wykładał naukę o języku i etykę zawodu nauczyciela w Małopolskim Centrum Edukacji. Publikował w czasopismach katolickich (m.in. „Przewodnik katolicki”, „W naszej rodzinie”, „Moja Rodzina”). Obecnie współpracuje z „Gazetą Polską Codziennie” i „Gazetą Polską”. Autor kilkuset artykułów o tematyce politycznej, społecznej, sportowej. Pasjonat sportu.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.