Nadużycia seksualne w Kościele – Gabriele Kuby

Nadużycia seksualne w Kościele - Gabriele Kuby

ISBN 978-83-7864-559-7
Oprawa miękka
Liczba stron: 88
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 19,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

„Bo nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani tajemnicy, która by nie została poznana i nie wyszła na jaw” (Łk 8,17) – i oto szokujący zakres wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim wychodzi na jaw. Ciało Chrystusa pokryte jest wrzodami, których nie da się już ukryć pod kapłańskimi szatami. Pojawiają się wciąż nowe rewelacje, nowe skandale. Statystyki pokazują: osiemdziesiąt procent nadużyć seksualnych w Kościele katolickim jest popełnianych przez księży na chłopcach w różnym wieku. Arcybiskup Georg Ganswein mówił w tym kontekście o„11 września Kościoła katolickiego”. Gdyby ta otchłań najcięższych grzechów pozostała ukryta pod płaszczem milczenia, tolerancji i tuszowania, żadna zmiana, żaden powrót, żadne oczyszczenie nie byłoby możliwe.

W tej książce Gabriele Kuby bada przyczyny katastrofy, nazywa grzechy po imieniu i wskazuje sposoby oczyszczenia i nawrócenia. Patrzy na sprawców i ofiary: Jezus może i chce uzdrowić osoby skrzywdzone i uwolnić sprawców z otchłani grzechu.

Nie chodzi tylko o występki osób z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, ale o strukturalną sekularyzację duchowieństwa, która zaślepia nas na moralny upadek wynikający z zepsucia doktryny. Uczestnictwo, pomniejszanie, banalizowanie, lekceważenie, czekanie na lepsze czasy i sofistyczne rozróżnienia między nietykalną doktryną a duszpasterskim dostosowaniem do ducha czasu, aż po utratę wyraźnie chrześcijańskiego charakteru, nie pomagają ani Kościołowi, ani światu wyjść z tego kryzysu, w którym tak naprawdę tylko prawda może mieć wyzwalający efekt.

Z przedmowy Gerharda Ludwiga kardynała Mullera

Autor: Gabriele Kuby


Gabriele Kuby (ur. 1944) to niemiecka socjolożka, pisarka i publicystka katolicka. Od czasu swego nawrócenia, opierając się na zdrowej, tradycyjnej nauce Kościoła, podejmuje głęboką krytykę rewolucji seksualnej, ukazując szerokie pole zdewastowanego przez nią świata zachodu. Jej najgłośniejsze dzieła to Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności oraz mająca wkrótce ukazać się w Polsce książka Porzucone pokolenie.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.