Morderstwo 33. stopnia – Charles Theodore Murr

Morderstwo 33. stopnia - Charles Theodore Murr

ISBN 978-83-7864-651-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 288
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Tajne śledztwo kardynała Gagnona w Watykanie

Czy papież Jan Paweł I został zamordowany? Jeśli tak, to przez kogo i w jakim celu? Czy sabotowano liturgię katolicką, by pozbawić ją prawdy, mocy i piękna? Jeśli tak, to kto do tego doprowadził i w jakim celu? Czy sformowano międzynarodowy spisek mający na celu zniszczenie stabilności finansowej Watykanu? Jeśli tak, to kto za tym stał i w jakim celu to zrobił?

Pewien człowiek poznał odpowiedzi na te i wiele innych pytań nękających posoborowy Kościół. W 1975 roku ówczesny biskup Edouard Gagnon został osobiście skierowany przez papieża Pawia VI do przeprowadzenia śledztwa w Kurii Rzymskiej. Ta niebezpieczna misja zakończyła się w roku 1978 – „roku trzech papieży”. W tej książce ksiądz Charles T. Murr, bliski i wieloletni współpracownik oraz przyjaciel kardynała Gagnona, jako bezpośredni świadek opowiada o tym, co wydarzyło się podczas tego tajnego śledztwa. Ważne wydarzenia historyczne przeplatają się tu z indywidualnymi dramatami przedstawionych postaci oraz polityką i intrygami w Watykanie. Książka odpowiada na pytania, które wielu ludzi zadaje sobie od pół wieku.

Moja opowieść nie jest w żadnym razie bezstronna. Nie jestem historykiem starającym się przedstawić na chłodno obiektywną relację o wydarzeniach – religijnych, kulturalnych i społecznych – tego przełomowego roku. Moi przyjaciele zaangażowali się w trudną walkę i odnieśli przy tym rany. Nie myślę tłumaczyć się z tego, że staję po ich stronie. Na kartach tej książki przeczytacie o antypatiach, zazdrości, wojnach o strefy wpływów, rozgrywkach o władzę. Czy to z ich powodu reforma jest tak rozpaczliwie potrzebna? Cóż, i tak, i nie… Biskup Gagnon otrzymał od Pawła VI zadanie zbadania zarzutu, że Kuria została zinfiltrowana przez ludzi związanych z organizacjami zmierzającymi albo do zniszczenia Kościoła Rzymskiego, albo co najmniej jego całkowitego zneutralizowania jako siły przeciwstawiającej się sekularyzmowi i relatywizmowi. Do Ojca Świętego spłynęły bowiem raporty mówiące o tym, że bardzo wysoko postawieni, wpływowi prałaci są w rzeczywistości masonami. Papież poprosił więc tego człowieka – którego mam zaszczyt zaliczać do najdroższych mi przyjaciół i największych moich mistrzów – by przeprowadził w tej sprawie dochodzenie. A on to zrobił – wielkim kosztem osobistym. Jestem bezpośrednim świadkiem ceny, jaką za to zapłacił.

Autor

Autor: Charles Theodore Murr

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.