Mój stryj Fulton Sheen. Spojrzenie z bliska – Joan Sheen Cunningham, Janel Rodriguez

Mój stryj Fulton Sheen. Spojrzenie z bliska - Joan Sheen Cunningham, Janel Rodriguez

ISBN 978-83-7864-471-2
Oprawa miękka
Liczba stron: 192
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 34,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Joan Sheen Cunningham szczęśliwie dorastała wraz z rodziną w Illinois, kiedy brat jej ojca, biskup Fulton Sheen, zaoferował jej życiową szansę: możliwość nauki w prywatnej szkole w Nowym Jorku. Z błogosławieństwem rodziców chętnie się zgodziła, a Fulton Sheen został dla niej drugim ojcem, wzorem do naśladowania i przyjacielem na całe życie.

W tym pamiętniku Joan opisuje wiele niezwykłych, kształtujących jej życie przeżyć i rozmów z Fultonem Sheenem. Z czułością wspomina, jak stryj Fulton kierował jej życiem duchowym i wspierał życie uczuciowe, pomagał Joan i jej mężowi znaleźć mieszkanie, ochrzcił ich dzieci i wnuki, zabierał w dalekie podróże. Fulton Sheen, którego przedstawia nam Joan, to nie tylko pomnikowa osobowość telewizyjna, ale człowiek modlitwy, hojności i gorliwości misyjnej, kontaktujący się z niezliczonymi ludźmi ze wszystkich środowisk. Opisując wiele niezwykłych historii z całego swego życia,autorka pokazuje,że główną troską tego wielkiego człowieka było dzielenie się ze wszystkimi Bożym Miłosierdziem.

Fulton Sheen z pewnością powinien być zaliczony do grona wielkich umysłów swego pokolenia, ale sądzę też, że jego prawdziwie niezwykłym darem była umiejętność przekazywania głębokich prawd w sposób przystępny dla zwykłych ludzi. Jego jasne nauczanie wciąż jest istotne, a nawet prorocze, jeśli chodzi o dzisiejsze czasy. Książka Joan Sheen Cunningham powinna stać się podstawową lekturą dla każdego zainspirowanego życiem i heroicznym chrześcijańskim świadectwem Fultona Sheena. Lektura fascynującej opowieści Joan o historii jej ukochanego stryja przedstawia bogaty ludzki kontekst jakże inspirującego życia tego dobrego, utalentowanego i świętego człowieka.

Biskup Daniel R.Jenky CSC
Ordynariusz Diecezji Peorii, Promotor procesu
kanonizacyjnego Fultona Sheena

Autor: Joan Sheen Cunningham, Janel Rodriguez

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.