Modlitwy – Eric Puybaret (ilustracje)

Modlitwy - Eric Puybaret (ilustracje)

ISBN 978-83-7864-582-5
Oprawa twarda
Liczba stron: 32
Wymiary: 270 x 370 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 34,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Najpiękniejsze modlitwy to te najprostsze, najbardziej znane, zaczerpnięte wprost z Pisma świętego, skomponowane żywym doświadczeniem Boga przez świętych, mistyków, mistrzów duchowych. I właśnie takie modlitwy znajdziemy w tej książce. Ale, co najbardziej niezwykłe, modlitwą nie jest tu tylko tekst.

Czy można modlić się obrazem? Ikony udowadniają, że tak. Erie Puybaret dokonał czegoś niezwykłego – choć nie stworzył ikon, to jednak jego ilustracje mają w sobie otwartość, przestrzeń i przejrzystość ikon. Są jak okna. Patrząc na nie, czujemy się tak, jakbyśmy zaczerpnęli głębokiego oddechu, jakby samo nasze patrzenie było modlitwą, zwróceniem się ku Bogu. To niezwykły dar artysty, który sam przeniknięty jest modlitwą. Sprawia on, że modlitwą jest nie tylko jego twórcze działanie, nie tylko samo jego dzieło – potrafi sprawić, że patrzący na te dzieła czytelnik sam na modlitwę się otwiera, kieruje swoje pragnienie ku Bogu, a jego spojrzenie staje się modlitwą.

W książce znajdziemy następujące modlitwy: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Skład Apostolski, Chwała na wysokości Bogu, Modlitwa poranna, Veni Sancte Spiritus, Magnificat, Modlitwa o pokój, Modlitwa Zawierzenia, Kantyk Symeona, Prośba o gorliwą służbę, Modlitwa do Ducha Świętego, Modlitwa do Matki Bożej, Modlitwa do Świętego Józefa


Media o książce:

W poszukiwaniu ideałów: Pomysł na komunijny prezent? Modlitwy z ilustracjami Erica Puybareta od Wydawnictwa AA ››

Bookmark the permalink.

Comments are closed.