Mity i fakty o historii Kościoła – Hillaire Belloc

Mity i fakty o historii Kościoła - Hillaire Belloc

ISBN 978-83-7864-861-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 96
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2017
Cena: 14,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Hillaire Belloc

Książka podejmuje polemikę z opartymi na historii argumentami wymierzonymi przeciwko Kościołowi katolickiemu. Belloc streszcza argumentację przeciwników Kościoła, a następnie rozprawia się z nią w oparciu o najbardziej typowe przykłady (jak np. słynna sprawa Galileusza).

Z przeprowadzonej w książce analizy wynika, że zjawisko, jakim jest Kościół, charakteryzuje wyjątkowość i niezwykłość na tle innych organizacji i instytucji tworzonych na przestrzeni dziejów’ przez ludzi. Okazuje się, że katolicyzm nie jest po prostu jedną z wielu religii, którym można przeciwstawić sceptycyzm. Katolicyzm to coś tak wyjątkowego, że należy go potraktować jako rzecz odrębną, nieporównywalną z niczym innymi na świecie.

Taki i tylko taki jest Kościół katolicki. Gdyby nie był tym, czym twierdzi, że jest, wówczas wszystko jest pustką.

Zasadniczo chodzi tu tylko o bardzo proste i bezpośrednie „tak” albo „nie” – odpowiedź na stare, odwieczne pytanie: „czy religia pochodzi od Boga, czy od człowieka?”, a od odpowiedzi na to pytanie zależy przyszłość naszej cywilizacji.

Hilaire Belloc


Hilaire Belloc (1870-1953) to jeden z najważniejszych pisarzy katolickich języka angielskiego. Przyjaciel i współpracownik G.K. Chestertona, do którego nawrócenia w dużej mierze się przyczynił. Szeroka gama jego twórczości obejmuje m.in. poezję (w tym wiersze dla dzieci), powieści, publicystykę, książki podróżnicze, biograficzne, pozycje poświęcone historii i polityce oraz liczne artykuły prasowe. W Wydawnictwie AA ukazało się tłumaczenie jego książek: Wielkie herezje oraz Herezja reformacji.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.