Medytacje o św. Józefie – br. Dominique-Joseph

Medytacje o św. Józefie - br. Dominique-Joseph

ISBN 978-83-7864-898-7
Oprawa miękka
Liczba stron: 104
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 9,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl »

Nie sposób byłoby znaleźć lepszego opiekuna, który pomógłby wypełnić życie duchem Ewangelii, niż św. Józef. Tak więc, jeśli pragniecie być blisko Chrystusa, idźcie do Józefa.

Papież Pius XII

Brat Dominique-Joseph z monastycznej wspólnoty Rodziny św. Józefa, założonej przez o. Josepha-Marie Verlinde’a, zaprasza do medytacji na temat osoby i misji tego, któremu Bóg powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami: Jezusem, Maryją i Kościołem.

Poprzez praktykę lectio divina brat Dominique-Joseph ukazuje św. Józefa jako człowieka bardzo bliskiego Jezusowi, jako powiernika tajemnic Boga, męża sprawiedliwego i oblubieńca Maryi, traktującego pracę jako wyraz miłości, mistrza życia wewnętrznego, a w konsekwencji – jako szczególnego patrona Kościoła naszych czasów.

Medytacje o św. Józefie służą pomocą w pełnym przeżywaniu łaski Chrztu Świętego, tak aby nasze codzienne życie koncentrowało się na Chrystusie. Pozwalając formować się w szkole św. Józefa w duchu dziecięctwa Bożego i wchodząc w cichą przestrzeń Świętej Rodziny, mamy szansę doświadczyć klimatu Nazaretu, w którym trzy Serca: Jezusa, Maryi i Józefa biją zgodnym rytmem Jedynej Miłości.

Autor: br. Dominique-Joseph

Bookmark the permalink.

Comments are closed.