Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą – Ewa J. P. Storożyńska, Józef Maria Bartnik SJ

Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą - Ewa J. P. Storożyńska, Józef Maria Bartnik SJ

ISBN 978-83-7864-874-1
Oprawa twarda
Liczba stron: 400
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 49,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Po II wojnie światowej klęska Armii Czerwonej na przedpolach Warszawy w roku 1920 stała się w ZSRR tematem tabu. Porażka ta bowiem nie pasowała do opowieści o niezwyciężonej Krasnej Armii, która rozgromiła hitlerowskie Niemcy. Kiedy więc po zakończonej wojnie komuniści przejęli władzę w Polsce, zakazali wszelkich publikacji na ten temat, by prawdę o zwycięskiej wojnie z bolszewikami wyrugować ze zbiorowej pamięci.

Tymczasem przetrwała pamięć nie tylko o zwycięskiej bitwie, ale i o dwukrotnym objawieniu się Maryi. Walczący o „nowy ład” bolszewicy ujrzeli unoszącą się wysoko nad ziemią Bożju Matier. Było to tak niezwykłe i porażające spotkanie, że czerwonoarmiści rozpoczęli pośpieszną ucieczkę, co w konsekwencji zapobiegło ich dalszemu marszowi na Zachód. Ta Boża interwencja posłużyła autorom do przedstawienia interesującej i wielowątkowej opowieści o Polsce i Polakach, których losy były (i są) nierozerwalnie złączone z Wszechpośredniczką Łask – Maryją.

Autorzy: Ewa J. P. Strożyńska, ks. dr Józef Maria Bartnik


Ewa J. P. Strożyńska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, autorką książek i fascynatką historii. Wiele czasu poświęciła na kwerendy w archiwach, a także rozmowy ze świadkami najnowszej historii, a efekty swoich poszukiwań i odkryć z pasją przedstawia w książkach oraz na spotkaniach autorskich.

Ks. dr Józef Maria Bartnik SJ (1927-2013) – autor artykułów i książek szerzących kult Matki Bożej, wieloletni duszpasterz, ceniony kaznodzieja i spowiednik w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.