Maryja ocala świat – Arda Roccalas

Maryja ocala świat. Sekrety objawień Matki Bożej w Ghiaie di Bonate - Arda Roccalas

ISBN 978-83-7864-439-2
Oprawa miękka
Liczba stron: 400
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 49,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Sekrety objawień Matki Bożej w Ghiaie di Bonate

W roku 1944 Matka Boża objawiła się siedmioletniej dziewczynce, Adelajdzie Roncalli, w Ghiaie di Bonate, w pobliżu Bergamo we Włoszech. Oprócz wezwań, jakie Maryja wygłosiła w czasie objawień, dotyczących pokoju, modlitwy i pokuty, w szczególny sposób skupiła się na znaczeniu i świętości rodziny. I właśnie z tego powodu otrzymała tam tytuł Królowej Rodziny.

Aby upewnić się co do autentyczności wizji, w czasie całego cyklu objawień małą widzącą poddawano medycznym badaniom. Czasem jej oczy w niewyjaśniony sposób płonęły jasnością z powodu silnego blasku płynącego od Matki Bożej. Została również zbadana przez o. Agostina Gemellego, największego eksperta z zakresu psychologii dziecięcej, który doświadczenie widzącej uznał za autentyczne.

Podczas objawień Najświętszej Panny miało miejsce sześć cudów słońca, Maryja wygłosiła pięć proroctw – wszystkie spełniły się co do joty. Na niebie ponad Ghiaie miały miejsce zdumiewające fenomeny słoneczne, widziane przez ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy osób. Matka Boża w Ghiaie udzieliła imponującej ilości łask. Naliczono ponad trzysta cudownych uzdrowień z rozmaitych chorób – od epilepsji po paraliż, od zapalenia kręgosłupa po nowotwór. Byli tam niewidomi, którzy odzyskali wzrok, niemi, którzy odzyskali mowę, ludzie dotknięci głuchotą, którzy znów zaczęli słyszeć.

Maryja naprawdę zatrzymała się w Ghiaie. W 13 objawieniach, jakie miały miejsce od 13 maja 1944, pośrodku szaleństwa II wojny światowej, wzywała nas do wyboru rzeczy prostej, rewolucyjnej i o wielkiej mocy zbawczej: świętości w rodzinie, bowiem celem objawień w Bonate jest bez wątpienia ukazanie wierzącym wagi rodziny i jej duchowej roli. Poprzez zbawienie rodziny, która w ostatnich dziesięcioleciach przeżywa największy kryzys w swych dziejach, Miłosierdzie Boże pragnie ocalić ludzkość. Od ocalenia rodziny zależy ocalenie ludzkości.

fragment wstępu

Autor: Arda Roccalas


Arda Roccalas jest historykiem religii, psychologiem i terapeutą małżeństw. Ukończyła studia z zakresu prawa oraz nauk historycznych. Dzięki studiom podyplomowym o szerokim zakresie, w które zaangażowała się we Włoszech i za granicą, wyspecjalizowała się w historii religii oraz w naukach bio-psychologicznych.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.