Maryja, nasza Matka – Vicka z Medziugorie w rozmowie z ojcem Livio Fanzagą

Maryja, nasza Matka - Vicka z Medziugorie w rozmowie z ojcem Livio Fanzagą

ISBN 978-83-7864-223-7
Oprawa miękka
Liczba stron: 400
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2021
Cena: 49,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Przedstawiamy trzy niezwykłe wywiady z Vicką, widzącą z Medziugorie, przeprowadzone w jej domu przez ojca Livio Fanzagę z włoskiego Radio Maria. To niezwykłe świadectwo, złożone w sposób spontaniczny, słowami płynącymi wprost z serca i pragnieniem przekazania innym radości, jakiej doświadcza człowiek, gdy Maryja jest jego Matką i niezrównaną Przewodniczką po ścieżkach życia. To opowieści o nadzwyczajnym, przemieniającym całe życie spotkaniu z Maryją, jej cudach, mistycznych zjawiskach, podróży do raju, czyśćca i piekła oraz tajemnicach i znakach, które Maryja powierzyła widzącym.

Od objawień Matki Bożej w Medziugorie mija właśnie 40 lat. Przez ten czas ta bałkańska wioska stała się jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków maryjnych na świecie,z dziesiątkami milionów pielgrzymów i wieloma tysiącami kapłanów, którzy przybywali tam ze wszystkich zakątków ziemi. Tam Maryja jest żywa i obecna w sposób całkowicie wyjątkowy, a ludzie, którzy się tam udają, doświadczają Jej matczynej bliskości w nadzwyczajnych łaskach nawrócenia i pocieszenia.

Oprócz wywiadów przeprowadzonych z Vicką przez ojca Livio Fanzagę, w książce znajdziemy również unikalny wywiad udzielony ojcu Janko Bubalo w 1984 roku, w którym Vicka opowiada o pierwszym spotkaniu z Maryją i początkach Jej niezwykłej obecności w Medziugorie.

Od owego 24 czerwca 1981 roku widzący z Medziugorie, na początku objawień zaliczający się jeszcze do młodzieży, a obecnie dorośli mężczyźni i dorosłe kobiety, byli tam w sposób nieprzerwany, przekazując pielgrzymom przesłania Matki Bożej nie tylko słowami, ale przede wszystkim swą stałą wiernością i wewnętrzną pogodą, jaką dzielą się ze wszystkimi, których spotykają. Spośród szóstki widzących bez wątpienia Vicka była najbardziej wytrwała w podejmowaniu pielgrzymów. Poświęciła im wielką część swojego życia, nie zważając na trudy i ofiary, dając wszystkim radość swojego uśmiechu. Na schodach swego rodzinnego domu przyjmowała grupki pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata, wobec każdego świadcząc o miłości Maryi i o Jej wezwaniu do wiary, modlitwy, nawrócenia i pokoju.

Wywiady przedstawione w książce mają wielką wartość nie tylko dlatego, że są niezrównanym świadectwem tego wyjątkowego wydarzenia, ale również z tego względu, iż ukazują, jak przesłania Matki Bożej działały w sercach samych widzących, prowadząc ich do duchowej dojrzałości i chrześcijańskiej mądrości, która budzi zaskoczenie i podziw. Widzący z Medziugorie odbyli duchową wędrówkę z Maryją. Świadectwo Vicki ukazuje nam Jej przesłanie wcielone w życie. Zadaję sobie pytanie, kto inny, jeśli nie Maryja, mógłby sprawić, że widzący będą wzrastać w wierze i w życiu chrześcijańskim. W sposób szczególny, dzięki żywemu świadectwu Vicki, możemy się namacalnie przekonać, jak próby i życiowe cierpienia mogą stać się źródłem duchowego rozwoju, dziękczynienia i radości.


ojciec Livio Fanzaga

Autor: Vicka z Medziugorie, Ks. Livio Fanzaga

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.