Lwowskie okruchy historii – ks. Andrzej Zwoliński

Lwowskie okruchy historii - ks. Andrzej Zwoliński

ISBN 978-83-7864-482-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 256
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 24,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Książka ks. Andrzeja Zwolińskiego jest fascynującą, poruszającą opowieścią o Kresach i legendarnym Lwowie, a jednocześnie rzetelnym źródłem wiedzy o historii tego ważnego obszaru. Autor przechadza się wraz z czytelnikiem ulicami miasta, zagląda w mniej i bardziej znane miejsca, z ogromną dbałością o szczegóły opisuje każdy zakątek. Przygląda się zabytkom, ale dotyka też niezwykłej, nieraz bolesnej i trudnej, historii. Pokazuje lwowską codzienność, pisze o sprawach społecznych, przybliża ducha Lwowa, bogactwo jego kultury, przypomina o bohaterstwie lwowiaków.

Lwów miał zawsze duszę radosną i rozśpiewaną. Przewalały się nad nim burze, rude przewalały się pożogi, żelaznym zębem wojna gryzła jego mury, gromy biły w jego wieże, a jego dusza, jakąś żarliwą wiarą przepojona, zawsze śpiewała. (…) Jest to miasto Polską obłąkane. Duszy swojej nie ukrywa, więc ją każdy ujrzeć może jak rozkwitłą czerwoną różę. Czaruje nią i zniewala. Rozkochać potrafi każdego swoim uśmiechem, jasnym, szczerym i rzewnym. (Kornel Makuszyński)

Fragment książki


Andrzej Zwoliński – kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 200 książek z zakresu teologii i socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

Autor: ks. Andrzej Zwoliński

Bookmark the permalink.

Comments are closed.