Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie – Aleksandra Zapotoczny

Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie - Aleksandra Zapotoczny

ISBN 978-83-7864-395-1
Oprawa twarda
Liczba stron: 112
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2021
Cena: 34,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Poznajmy ks. Dolindo Ruotolo w oparciu o historię jego życia i życia osób w nim uczestniczących oraz tych, którym objawił się w sposób nadprzyrodzony. Znajdziemy tu historię niezwykłych wydarzeń, tajemniczych spotkań, nieoczekiwanych nawróceń, opowieści o współczesnych świętych, których życie w taki czy inny sposób związane było z osobą księdza Dolindo.

Specjalnie dla tej publikacji wywiadu udzielił ks. Francesco Russo, który złożył tu poruszające świadectwo: „Ks. Dolindo wymodlił moje powołanie” oraz prałat Giacomo Pappalardo, którego udziałem było niesamowite doświadczenie osobistego kontaktu z księdzem Dolindo: „Spotkałem go po jego śmierci”.

  • Co oznaczają kamienie, które ks. Dolindo nosił w swojej torbie?
  • Kim są jego duchowi uczniowie, których procesy beatyfikacyjne już są w toku?
  • Kim byli członkowie jego rodziny?
  • Dlaczego ks. Dolindo nie jest jeszcze błogosławiony?

Analizując autobiografię ks. Dolindo, odkryjemy informacje zapisane pomiędzy wierszami, poznamy jego duchowe dzieci, historie ich życia, powołania i nawrócenia. Owoców jego ewangelizacji jest tak wiele… Jego uczniowie wyruszyli w świat, zakładając nie tylko chrześcijańskie rodziny czy nowe zgromadzenia zakonne, ale sami stali się kandydatami na ołtarze, ich procesy beatyfikacyjne są w toku. W życiu ks. Dolindo zdarzały się także mistyczne zjawiska. Opowiedzą o nich naoczni świadkowie, a eksperci wytłumaczą, w jakim momencie znajduje się aktualnie kwestia otwarcia procesu beatyfikacyjnego kapłana z Neapolu. Prześledzimy również fałszywe informacje dotyczące postaci ks. Dolindo, które w ostatnich latach rozeszły się po Polsce.


fragmenty Wstępu

Autor: Aleksandra Zapotoczny

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.