Królowa Nieba. Życie Maryi w dziełach mistrzów – O. Michael Morris

Królowa Nieba. Życie Maryi w dziełach mistrzów - O. Michael Morris

ISBN 978-83-7864-103-2
Oprawa twarda
Liczba stron: 160
Wymiary: 240 x 330 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 149,00 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Ten nadzwyczajny album zawiera reprodukcje wspaniałych dziel sztuki maryjnej oraz najlepsze teksty ojca Michaela Morrisa, znakomitego znawcy dziejów sztuki sakralnej, który odsłania przed nami tajemnice ukryte w dziełach ukazujących postać Matki Bożej.

Ponad czterdzieści dzieł takich mistrzów, jak Fra Filippo Lippi, Tycjan, Rafael, Fra Angelico, Dürer, Memling, Blake i wielu innych, towarzyszy nam w podróży przez życie Najświętszej Maryi Panny, począwszy od spotkania jej rodziców, Joachima i Anny, aż po Jej Wniebowzięcie, Ukoronowanie i późniejsze objawienia.

Lektura esejów ojca Morrisa to odkrycie bogactwa sensu i wyrazu, zarówno słownego, jak i wizualnego. Jego miłość do sztuki sakralnej jest widoczna w entuzjazmie, z jakim wypowiada się w tych tekstach, a z detali, jakie przed nami odkrywa, przebija jego głęboka wiedza. To ostanie wielkie dzieło ojca Morrisa, które ukończył dosłownie w ostatnich dniach przed swym odejściem po ostateczną nagrodę, w dniu 15 lipca 2016 r. Jego nabożne powierzenie się Maryi, widoczne w tych tekstach, pozwala również nam nawiązać głębszą więź z Matką Bożą, kiedy na kartach tej księgi śledzimy Jej rolę w historii zbawienia.

Autor: O. Michael Morris OP


O. Michael Morris OP otrzymał święcenia kapłańskie w zakonie dominikańskim w 1977 r. Uzyskał stopień doktorski w zakresie historii sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i od roku 1983 aż do śmierci w roku 2016 był profesorem teologii oraz historii sztuki w Dominikańskiej Szkole Filozofii i Teologii, działającej w ramach Graduate Theological Union w Berkeley.

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat
ustanowionych w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowanie MKiDN logo

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.