Kościół walczący – Michael Voris

Kościół walczący - Michael Voris

ISBN 978-83-7864-135-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 352
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2021
Cena: 34,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Pojęcie Ecclesia militans – Kościoła wojującego – nie jest dziś modne. W rzeczywistości jednak coraz lepiej rozumiemy, że jest prawdziwe, oddaje coś z prawdy. Widzimy, że zło chce opanować świat i konieczne jest podjęcie walki ze złem.


papież Benedykt XVI,
21 maja 2012

Ile dusz katolickich zginęło w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat? Ilu ludzi odeszło od wiary katolickiej – albo z powodu wyznawania religii fałszywej, albo z powodu braku jakiejkolwiek religii w ich życiu? I dlaczego praktycznie nikt w Kościele nie mówi nic na ten temat? Kościół stracił zrozumienie samego siebie. Katolicy nie rozumieją już, kim są, jaka jest ich rola w historii ani jaka ma być ich właściwa relacja z Bogiem. Stało się to w wyniku niszczycielskiej destrukcji życia katolickiego. Dzisiejsi biskupi funkcjonują w rzeczywistości, jaką jeden z kanadyjskich biskupów nazwał „zarządzaniem upadkiem”. Ta książka ma pomóc katolikom zrozumieć naturę kryzysu i błędy, które go wywołały, a także wzbudzić w katolikach poważną potrzebę uporządkowania naszego życia duchowego – jeśli chcemy osiągnąć niebo.

Wrogowie Chrystusa w Kościele pragnęli zniszczyć wiarę, nauczanie, ale nie aparat i funkcjonujące przedsięwzięcia Kościoła. Potrzebne im były budynki, instytucje, cały mechanizm Kościoła instytucjonalnego, uniwersytety, kancelarie, parafie, szpitale, fundacje charytatywne, domy formacyjne, seminaria – to wszystko, by doprowadzić do końca katolicyzmu. Jednym słowem: potrzebowali struktur Kościoła, by zniszczyć życie Kościoła. To przeciwko temu – temu całemu niegodziwemu przedsięwzięciu – musi wystąpić Kościół walczący. Musi doprowadzić do konfrontacji z tym złem, rzucić mu wyzwanie, wyszukać je i zniszczyć, nim ono zniszczy więcej dusz i sprowadzi więcej nadprzyrodzonego terroru na lud Boży. Ponieważ tak wiele zła już zinstytucjonalizowano i wchłonięto w codzienne życie Kościoła, samej tej instytucji należy rzucić wyzwanie…


fragment książki

Autor: Michael Voris

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.