Klasztorne sałatki (nowe wyd.)

Klasztorne sałatki. 200 wspaniałych przepisów na każdą porę roku!

ISBN 978-83-7864-274-9
Oprawa miękka
Liczba stron: 304
Wymiary: 160 x 240 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 39,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Brat Victor-Antoine d’Avila-Latourrette

200 wspaniałych przepisów na każdą porę roku!

W tej książce brat Victor-Antoine d’Avila-Latourrette, autor wielu kulinarnych bestsellerów, wystawia dobrodziejstwa sałatek jako dań głównych, przekąsek i przystawek — znakomitego środka do wprowadzenia do naszej diety zdrowych i pożywnych pokarmów. Wszystkie składniki na te 200 świeżych i smacznych sałatek są absolutnie naturalne i zharmonizowane z rytmem pór roku oraz tradycyjną kuchnią klasztorną, wysoko cenioną za jej prostotę, wartości zdrowotne i wspaniały smak.

Brat Victor ułożył tę porywającą kolekcję sałatek, dostosowując ją do szczodrych darów poszczególnych pór roku, począwszy od pierwszych nowalijek, przez obfitość darów lata aż po mroźną zimę, domagającą się obfitych i krzepiących posiłków. Ponieważ sałatki je się wszędzie, to książka jest nie tylko podróżą przez kalendarz, ale także przez świat. Czujemy tu niezwykły smak włoskich pomidorów, rukoli i fenkuła, francuskich ziół i musztardy, greckiej fety i oliwek, bliskowschodniego kuskusu, indyjskiej soczewicy, japońskiego octu ryżowego, meksykańskiego avocado i wielu innych wspaniałości. Niektóre sałatki oddają nawet cześć świętym jak na przykład sałatka świętego Fiakra. Skoro jest on świętym patronem ogrodników, nie może dziwić fakt, że ta sałatka to prawdziwy róg obfitości świeżych warzyw strączkowych, dojrzałych pomidorów i chrupiących papryczek, wzbogaconych jedynie smakiem sosu z oliwy i czerwonego octu winnego.

Sałatki zostały skomponowane zgodnie z rytmem pór roku. Są proste, smaczne i zdrowe, łatwe do przygotowania, a nieograniczona liczba wariacji smakowych zadowoli każdy gust. Sałatki dostarczają wspaniałych kontrastów smaków, aromatów i kolorów, a na dodatek, oprócz tych sałatkowych wspaniałości, mamy tu przepisy na sosy, dressingi, oliwę i ocet wzbogacony smakiem ziół i przypraw. Tę czarującą książkę kucharską upiększają też inspirujące cytaty ze słynnych autorów.


Brat Victor-Antoine d Avila-Latourrette jest mnichem w benedyktyńskim klasztorze Matki Bożej Zmartwychwstania, położonym w pobliżu Millbrook wstanie Nowy Jork. Jest autorem wielu książek, wśród których znajdują się bestsellery „Twelve Months of Monastery Soups” oraz „From a Monastery Kitchen”

Bookmark the permalink.

Comments are closed.