Kim jest mistyk? Kiedy Bóg staje się oczywisty – ks. Max Huot de Longchamp

Kim jest mistyk? Kiedy Bóg staje się oczywisty - ks. Max Huot de Longchamp

ISBN 978-83-7864-455-2
Oprawa miękka
Liczba stron: 192
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Kim jest mistyk? Czy doświadczenia mistyczne są przeznaczone wyłącznie dla wybranych? Kim byli ci, którzy przeżyli i opisali owe dotknięcia tajemnicy Boga? Wreszcie – czy dziś, kiedy słowo „mistyk” jest używane rzadko i bywa określeniem mistrzów myśli dalekowschodniej, takie doświadczenia są w ogóle możliwe?

Autor, ks. Max Huot de Longchamp, stawia przed czytelnikiem cały szereg podobnych pytań. Odnosi je do klasycznego ujęcia chrześcijańskiego, w którym mistyka to obszar „naszego ukrytego życia z Chrystusem w Bogu”. Opierając się na tekstach napisanych przez mistyków, autor zastanawia się, dlaczego dzielą się oni swoim doświadczeniem. Próbuje rozumieć niezwykłe zjawiska, takie jak wizje, stygmaty, lewitacje, które czasami towarzyszą doświadczeniom mistycznym. Przypomina i wyjaśnia przeżycia, którymi byli obdarzeni m.in. św. Jan od Krzyża, św. Teresa od Jezusa, św. Maria od Wcielenia, Paul Claudel czy współczesna francuska poetka Marie Noel.

Książka może być inspiracją do tego, by zmieniać swoje życie. Niekoniecznie w życie mistyczne, pełne wizji, bolesnych doświadczeń i momentów ekstazy, ale w życie mniej egoistyczne, zgodne z Bożym zamysłem, w którym jest miejsce na słuchanie i słyszenie Jego słów. A do tego wcale nie trzeba być kimś wyjątkowym…

Autor: ks. Max Huot de Longchamp


Ks. Max Huot de Longchamp jest odpowiedzialny za centrum duchowe św. Jana od Krzyża w diecezji Bourges we Francji, które zajmuje się chrześcijańską formacją duchową księży, rodzin oraz osób konsekrowanych; jest doktorem teologii, jego zainteresowania skupiają się na literaturze mistycznej. Jest autorem kilkunastu książek z dziedziny duchowości.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.