Kazania pasyjne – o. Robert Wawrzeniecki OMI

Kazania pasyjne - o. Robert Wawrzeniecki OMI

ISBN 978-83-7864-518-4
Oprawa miękka
Liczba stron: 224
Wymiary: 120 x 190 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 24,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Kazania pasyjne to trzy cykle kazań przygotowanych do wygłoszenia w czasie nabożeństwa Gorzkich żali, przeznaczonych na pięć niedziel Wielkiego Postu, Niedzielę Męki Pańskiej oraz Wielki Piątek.

W pierwszym cyklu rozważamy moc Chrystusowej Krwi, Krzyża, Serca, Ofiary, Słowa oraz przebaczenia, ucząc się wraz z Maryją przyjmowania Bożych łask. Drugi cykl kazań pasyjnych dotyczy darów, a trzeci – owoców Ducha Świętego.

Książka jest doskonalą pomocą dla kapłanów w roku, którego hasło duszpasterskie brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Obfitość cytatów z pism Ojców Kościoła i wczesnochrześcijańskich pisarzy sprawia, że lektura tych kazań może ubogacić także indywidualną modlitwę adoracyjną i będzie pomocą w lepszym przygotowaniu się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


O. Robert Wawrzeniecki OMI jest kapłanem zakonnym Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, misjonarzem-rekolekcjonistą. W 1993 roku wstąpił do nowicjatu na Świętym Krzyżu, w najstarszym polskim sanktuarium, gdzie znajdują się relikwie drzewa Krzyża Świętego. Pięć lat później złożył śluby wieczyste, a w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Był duszpasterzem w Iławie, Kodniu, Wrocławiu i Kędzierzynie-Koźlu. Pracował z wieloma grupami duszpasterskimi: ministrantami, Domowym Kościołem, katolicką Odnową w Duchu Świętym, Anonimowymi Alkoholikami, Przyjaciółmi Misji |itp. Duszpasterz akademicki w DA Frassati we Wrocławiu. Prowadził audycje katolickie w Radiu Iława oraz Katolickim Radiu Rodzina, a także w TVP Wrocław, gdzie komentował niedzielną Ewangelię.

Od października 2018 roku pracuje w sekretariacie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Autor kilku zbiorów kazań.

Autor: O. Robert Wawrzeniecki OMI

Bookmark the permalink.

Comments are closed.