Intymna więź z Bogiem – o. Józef Augustyn SJ

Intymna więź z Bogiem - o. Józef Augustyn SJ

ISBN 978-83-7864-983-0
Oprawa miękka
Liczba stron: 296
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 34,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

W obliczu grzechów Kościoła i świata

Co jest zasadniczą przyczyną skandali seksualnych księży? Jak winniśmy na nie reagować? Jak kochać dzisiaj Kościół, który doświadcza tylu upokorzeń? Co robić, by wojna na Ukrainie nie paraliżowała nas? Jak „godzić” wojenne okrucieństwo z doświadczeniem miłosierdzia Bożego? Co znaczy być człowiekiem prawego sumienia? Jak strzec dzisiaj czystości serca?

Oto kilka wybranych pytań, które podejmuje ojciec Józef Augustyn, jezuita, w wywiadach i artykułach prezentowanych w niniejszej publikacji. Autor nie daje Czytelnikowi gotowych recept i rozwiązań, ale dzieli się „niepokojem wiary” w kontekście wielkiego grzechu, który objawia dzisiaj swoje złowrogie oblicze w Kościele i w świecie. Książka jest bardzo osobistym zaproszeniem Autora do szukania intymnej więzi z Bogiem, dzięki której każdy człowiek, także ten dotknięty grzechem i jego skutkami, może doświadczyć Jego bezgranicznej miłości, a wraz z nią celu i sensu własnego życia.

Autor: Józef Augustyn SJ


Józef Augustyn SJ (ur. 1950), profesor Akademii Ignatianum w Krakowie, animator rekolekcji ignacjańskich, kierownik duchowy, zaangażowany w formację kapłańską, seminaryjną; autor kilkudziesięciu książek z zakresu duchowości i chrześcijańskiej pedagogiki. Ostatnio opublikował: Miłosierdzie Boga i ludzi. Rozmowy i komentarze; Jak się modlić? Przewodnik; Wiara i miłość. W czasach wielkich wyzwań. Artykuły i rozmowy.

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.