Godzina święta ze św. Janem Pawłem II (wyd. 2)

Godzina święta ze św. Janem Pawłem II (wyd. 2)

ISBN 978-83-7864-938-0

Oprawa twarda
Liczba stron: 416
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 29,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Serca Jezusowego jest Godzina Święta. To nocne czuwanie wskazał św. Małgorzacie Marii Alacoąue Pan Jezus podczas trzeciego objawienia w 1674 r., kiedy powiedział:

We wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. Iżeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną.

Za przykładem św. Małgorzaty Marii oddajemy się modlitwie i rozmyślaniom o męce Chrystusa przez godzinę w nocy z czwartku na piątek.

Wielką pomocą w tym szczególnym zjednoczeniu z Chrystusem są rozważania i modlitwy św. Jana Pawła II. Aby pomóc przeżywać chwile modlitwy blisko Pana, przygotowaliśmy 54 teksty, po jednym na każdy czwartek w roku. Jest to doskonała pomoc zarówno w czasie osobistej adoracji czy Godziny Świętej dla ludzi świeckich, jak i w pracy duszpasterskiej.

Autor: Św. Jan Paweł II

Bookmark the permalink.

Comments are closed.