Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku – s. Bożena Maria Hanusiak

Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku - s. Bożena Maria Hanusiak

ISBN 978-83-7864-459-0
Oprawa twarda
Liczba stron: 416
Wymiary: 210 x 300 mm
Rok wydania: 2022
Cena: 149,00 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Ewangelia dla dzieci to kompletny zbiór komentarzy do fragmentów Ewangelii czytanych w niedziele i uroczystości. Komentarze spisane są w atrakcyjnej formie dialogu dziecka z Jezusem. Przykłady wzięte z życia są doskonałym przełożeniem Ewangelii na konkretne wybory, przed jakimi stają dzieci, pomagają im odróżnić dobro od zła i wybierać dobro.

Żywe dialogi mogą być również doskonałą inspiracją do rozmów w rodzinach, jako przygotowanie dziecka i siebie do świadomego uczestnictwa we Mszy św.

Autorce udało się spisać owe dialogi językiem prostym, zrozumiałym dla dziecka, z elementami humoru właściwego dzieciom, jednak unikając pułapki infantylizmu. Sposób prowadzenia rozmowy uczy szacunku dla drugiej osoby, zwłaszcza starszej, troski o potrzebujących i dążenia do zgody w rodzinie i wśród rówieśników.

Autor: s. Bożena Maria Hanusiak pust., Paweł Kołodziejski (ilustr.)


S. Bożena Maria Hanusiak jest autorką wielu modlitewników i cieszących się poczytnością książek poświęconych tematyce religijnej. Obecnie realizuje powołanie pustelnicze na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

Autorem znakomitych ilustracji i oprawy graficznej jest Paweł Kołodziejski, absolwent krakowskiej ASP, twórca ilustracji do wielu poczytnych komiksów, z których największe to „Pismo Święte w komiksie”, „Historia Polski w komiksie” oraz „Poczet władców Polski”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dofinansowanie MKiDN logo

Patronat medialny

TVP ABC logo
Promyczek Dobra - Miesięcznik Dla Dzieci
Mały Gość Niedzielny

Posłuchaj fragmentu!

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.