Egzorcyści – ks. Marcello Stanzione

Egzorcyści - ks. Marcello Stanzione

ISBN 978-83-7864-759-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 264
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2024
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Historie kapłanów walczących przeciwko Złemu

Egzorcysta to katolicki ksiądz, który działa w imieniu Kościoła mocą Ducha Świętego. Jego misją jest posługa duchowej walki z mocami diabelskimi, posługa wyzwolenia i pocieszenia, sprawowana za pośrednictwem Kościoła.

Pobożność, nauka, integralność życia, równowaga, rozeznanie, przygotowanie teologiczne, doświadczenie duchowe i umiejętność słuchania – to wymogi niezbędne do tej posługi, która jest jednocześnie drogą szczególnej świętości, ponieważ prowadzi do bezpośredniej konfrontacji z diabłem.

Prezentujemy tutaj historie i doświadczenia walki ze złym duchem kilku z najbardziej uznanych współczesnych katolickich egzorcystów, którzy posługiwali z wielkim poświęceniem i w duchu modlitwy, a ze względu na swą niezwykle cenną, bardzo trudną posługę powinni cieszyć się stale rosnącym szacunkiem. Są wśród nich: Gabriele Amorth, Giuseppe Tomaselli, Salvatore Vico, Alfonso Commod, Leone Iorio czy Candido Amantini.

Oprócz ukazania sylwetek wybitnych współczesnych egzorcystów oraz ich dokonań w walce przeciwko złemu duchowi książka przybliża też kwestię egzorcyzmu w czasach obecnych, wyjaśnia istotę egzorcyzmu oraz posługi egzorcysty. Przedstawia obecne nauczanie Kościoła na temat złego ducha, specyfikę działania demonicznego w świecie doczesnym, rozmaite formy zniewolenia i opętania demonicznego oraz najważniejsze zasady walki przeciwko mocom zła.

Autor: ks. Marcello Stanzione

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.